To si Stanjuro myslíte, že jsme všichni blbí?!

Je bezesporu znatelné, že pan Stanjura (ODS) je protřelý politický matador. Politické procesy a různé kulišárny má zmáknuté už od komunální úrovně. Své zkušenosti využívá a také zneužívá v současnosti v poslanecké sněmovně. Nic proti tomu, ale docela mi vadí, že dělá z lidí pitomce a to v poměrně zásadních věcech. Ne všichni jsme ztratili paměť a pamatujeme si, jak se co odehrálo v politice před 8 až 15 lety.

Dovolil jsem si poslouchat v zásadě obstrukční vystoupení poslanců z řad opozice k vládou navrhovanému daňovému balíčku. Zde mě mnozí poslanci z řad opozice doslova udivují. Hlavně ty stálice, co sedí ve sněmovně osm a více let.

Vládě vyčítáte, kde co a přitom, když jste vládní koalici tvořili vy, tak jste se chovali stejně a dost možná ještě hůř. I vy jste slibovali snižování daní a nečinili jste tak. Tvořili jste legislativu tak, že největší břímě všeho nesli ti nejpotřebnější. To není výčitka – dělá se to tak všude, ale alespoň to přiznejte. Dokonce jste zašli tak daleko, že jste od stolu a zákonem v rámci úspor začali uzdravovat nemocné lidi. Tisíce lidí přišlo o své invalidní důchody, přičemž nemocní byli nadále a to pouhým škrtnutím pera! Strůjcem této zrůdnosti byli ministři Drábek a Heger. I já osobně přišel o třetí stupeň invalidity a musel jsem do prvního. Průkaz ZTP mi byl odebrán. Inu odměna za to, že jsem chodil dál do práce. Takových nás byly tisíce. Vy už jste to zapomněl pane Stanjuro? Byl to takový polonacistický zákon! Vy jste nezdražovali alkohol a cigarety? Zdražovali! Zdražili jste kde co! Nezaměstnanost za vašich vlád byla na 12 %!

Hnutí ANO před volbami kdysi slibovalo, že to Drábkovo svinstvo zruší, ale nestalo se. Ono se toho už naslibovalo. V tomto směru jste všichni stejní. Jen slibujete, a když už můžete konat, tak nekonáte.

Ať je však Babiš a hnutí ANO jakékoliv, tak životní úroveň lidí pozvedli a to je bez diskuze. Když vládla ODS s TOP a lidovci, tak jste lidi ždímali daleko více.

Zábavné je pane Stanjuro, že když tak rád manipulujete s čísly, že si nevšímáte toho, jak inflace ovlivňuje státní rozpočet. Ona totiž doléhá i na něj, ale vy toto neříkáte! Proč? Znehodnocování vaší měny má dopady na každého a státní rozpočet nelze vynechat. Také proto se dělají některé daňové úpravy. Proč to neříci na rovinu? Tam přeci nejde o nějaké špatné hospodaření státu, ale čistě o ekonomickou klasiku.

Ono by se dalo ušetřit, a že by nešlo o malé částky. Rozhodnutí však záleží na občanech. Až lidé konečně pochopí, že by ve sněmovně stačili dvě až tři politické strany a začnou podle toho volit, tak teprve pak se omezí cucání státního rozpočtu. Každý z vás politiků bere ze státního nemalé peníze a politické strany taktéž. Jsou zde i vazby do podnikatelského sektoru a sektoru organizovaného zločinu. To přináší manipulaci se státními zakázkami, jejich předražování, účtování víceprací, „všimné“, úplatky atd. To všechno by se dalo rozumnou volbou u voleb omezit. Musíme však čekat než na to lidé přijdou. Musíme počkat, než občané pochopí, že současná takzvaná demokracie je předražený podvod na lidi.

Je obrovskou chybou hnutí ANO, že mnohé nedotáhlo do konce. Je chybou, že se ve sněmovně nadává do zlodějů a přitom jediný, kdo byl obviněn, byl premiér Babiš. Proč není volán k odpovědnosti Klaus st., Kočárník, Dyba, Dlouhý, Kalousek, Schwarzenberg, Tošovský, Sobotka, Zeman a mnoho dalších. Ona se naše zem nerozkradla sama a chybí za tři biliony národního majetku. Kde je národní zlato? Ono totiž nebýt toho, co začalo u ODS a Klause staršího, tak dnes nemusíme řešit v parlamentu sračky – viďte pane Stanjuro?!

Z tohoto nelze obvinit komunisty ani Putina!

Ram