Dobrý voják Švejk

byl dle lékařů postižen vrozeným kretenismem. Čím by pak musely být postiženy naše politické špičky?

To je otázka, co? Jaká diagnóza vám přichází na mysl, když se řeknou jména – Benda, Novotný, Dlouhý, Klaus, Zeman, Kalousek, Gazdík, Schwarzenberg, Halík, Malý, Kocáb a mnoho dalších? Dá se vůbec určit druh postižení těchto osob? Jak je vůbec možné, že se takové morální a lidské bahno dostane do pozic, odkud může ovládat národ a škodit celé zemi? Jsou občané skutečně tak hloupí, že takový odpad volí ve volbách, nebo jsou volby manipulované? Jsou právě oni zárukou demokracie?

Hodně nám nyní odpověděl mediální humbuk, jenž se strhnul okolo listopadových událostí. Dokonce i milionoví chvilkaři nadzvedli své sukénky a ukázali odkud, že jim vítr do prdelky fouká. Někteří z nich promlouvali svými pisoáry k davu a ten jim tupě naslouchal. Dokonce jim bylo zatleskáno. 17. listopad byl hrubě zneužit k politickým a mocenským úchylkám. Skutečně líto mi bylo té staré paní, která byla vydávána za bývalou mluvčí charty 77. Ve svém pokročilém věku by tato paní mohla už mít rozum a nemusela by už mít potřebu lidem lhát o svobodě a demokracii. Tedy o pojmech vesměs imaginárních. Skutečně smutné však bylo, že dělnická třída tyto bláboly poslouchala a nedošlo jí, že mluvící pisoáry z milionu chvilek mluví za ty Kalousky, Gazdíky, Stanjury a další.

Milion chvilek je uměle vytvořeným nástrojem, jenž slouží opozici k destabilizaci politiky a to tak, aby opozice nemohla být přímo označena za původce napětí. Je vidět, že opozice má strach si přímo pálit prsty. Kdyby se náhodou co si nepovedlo, aby to neodnesla při volbách. Není to škoda pane Kalousku, financovat takové nýmandy? Ale jo, máte pravdu pane Kalousek, jen blbec se nechá takhle blbě zneužívat za jidášský groš. Žádný inteligentní člověk by na takovéto pitomosti neskočil. Jen se divím herečce Daniele Kolářové, že i ona propůjčila svou tvář i image fabulacím. To jste na tom paní herečko tak špatně? Víte, když herečky a herci dělají politiku, tak to nekončí dobře. Nepleťte si prosím divadlo s realitou. Nám bohatě stačí, když divadlo hrají politici a že ho není málo. Takový Kalousek se Stanjurou by se neztratili ani v Hollywoodu. A propos, kdesi jsem slyšel, že prý Kalousek končí ve sněmovně a jde prý makat k Diorovi. Prý tam bude dělat manekýna na šprcky. No nevím, ale takovou velikost snad ještě ani nevyrobili.

Vyslechli jsme toho v poslední době mnoho o svobodě a demokracii. Co se týká svobody, tak jsme získali snad jen v oblasti cestování a to zas jen ti, kdož na to mají prostředky. Jinak je svoboda daleko více kulhavou kobylou než za socialismu. Média jsou stejně nesvobodná jako za socialismu, jen to dnes není tolik vidět, neb lidé už noviny moc nečtou a zpravodajství v televizi sleduje málokdo. Novináři jsou prodejné zboží stejně tak jako pravda!

Mediální trh je rozdělen na čistě zájmové skupiny a každá skupina si realitu přizpůsobuje k obrazu svému, nebo k obrazu zadavatele služby. Ten kdo platí, si může zaplatit lež velkou jako kráva a ta bude vydávána za pravdu. Kdo se v tom vyzná? Obyčejný člověk asi ne a tak snadno propadne dojmům a účelové propagandě. Nezměnilo se tedy nic oproti praktikám před rokem 1989. Lže se lidem stále a možná víc. Jen ta lež a klam má daleko hezčí obal a tak to lidé žerou.

Dnes v době svobody si prý můžeme říkat, co chceme! Ale kdež. Dnes, když nazvete cikána cikánem či musulmana musulmanem, tak jste hned rasista, nacista či komunista. Dáte-li takový příspěvek na FB, TWITTER či jinam, tak je vám příspěvek smazán a profil blokován. Pneumatiku, která je černá, tak musíte označovat za bílou, aby to nebyl rasismus. Přijde vám to normální? Co je to za svobodu, když nelze nazvat píču píčou? Přeci nebudu říkat, že paní Němcová z ODS má krásná ústa, když má hubu jak pytel na užovky!!!

Prý můžeme svobodně vyjadřovat svůj názor. Ha, ha. Tomuhle věří snad jen stará Blažková. Jen zkuste říci majiteli fabriky svůj názor, anebo úředníkovi státní správy. Druhý den už chodit nemusíte. Končíte. Názor příslušníka dělnické třídy nikoho nezajímá! Právě s dělnickou třídou si horních deset tisíc pouze vytírá prdel a dělníci se bojí, protože skrze podbízivou reklamu a lživou propagandu je 80 % naší společnosti zadluženo. Není alternativa. Zbyl jenom strach. Co z toho, že můžeme říct, že prezident je vůl. Za to vám nikde nedají ani rohlík!

Jéje a ty řeči, jak komunisti sledovali lidi. Jak StB odposlouchávala telefonní hovory. Ano bylo to tak, ale proti dnešku to bylo v míře minimální. Mladí asi nevědí, ale kamerový systém byl za komunistů tak akorát v bankách. Dnes vás sledují kamery prakticky v každém městě a dokonce i v práci, obchodech, koupalištích či na úřadech a u lékaře. Majitelé fabrik by rádi dali kamery i na WC – jen kdyby směli. No, alespoň tu toaletu nám zatím nechali svobodnou. Ještě že hovno nemusí mít čip. Faktem však je, že pracujeme v nesvobodě. Když jsem byl mladý (to bylo za těch odporných komunistů), tak když to na nás přišlo – tedy na holku a kluka, tak se vždy našlo místečko, kde se na to dalo skočit. Dnes taková místečka vymizela. Možná vám to přijde směšné, ale ti komunisti věděli své, neb spokojený a vysypaný zaměstnanec podává mnohem lepší pracovní výkony a mladí to prostě potřebují. 

Telefony? Dnes je každý hovor nahráván a je lhostejno, zda je to z mobilu nebo z pevné linky. Za komunistů mobily nebyly a odposlech musel mít soudní povolení. Dnes nás odposlouchávají všechny a světe div se – držíme hubu. Nejrozšířenějším typem odposlechu za komunistů byl plechový hrnek na tenké příčce sousedova bytu. Současnost přinesla i další možnosti sledovacích metod. Lze občany sledovat skrze čipové karty či řídicí jednotky automobilů. Ze vzduchu nás hlídají drony. Ano je to dílem projev technického pokroku. Ten však byl a je v mnohém zneužíván proti lidem. Nikoliv pro jejich bezpečnost, jak se v médiích říká, ale v zájmu globalizace a globální kontroly lidstva.

O demokracii bylo psáno mnohé. Nechci se tu opakovat, ale co to vlastně demokracie je? Platí ještě překlad z řečtiny, že se jedná o vládu lidu? Překlad platí, ale realita je úplně jiná. Světu vládne monetarismus a to i přesto, že se o tom nemluví. Zjednodušeně. Všemu vládnou peníze a jsou jedem demokracie. 99 % lidí chce hlavně peníze a demokracie slouží jen jako zástěrka. Demokracie ještě nikomu břicho nenaplnila, víme?

Úplně směšně působí fakt, že dnešní mladí 20 až 30 let mluví o tom, jak se za socialismu špatně žilo. Ti mají tak co mluvit. Minulý režim nezažili, já ano. Oni se tátovi ještě proháněli v pytlíku a budou poučovat? Na vojně nebyli a mnozí ještě ani nepracovali. Prostě v prdeli byli a hovno tam viděli (Minář). O čem tedy mluví? Čí zájmy zastupují?

Pravdou je, že v socialismu nebylo vše skvělé, ale lépe se žilo. Vím, někteří to neslyší rádi, a já si za tím stojím. Stalo se zvykem to přepočítávat na peníze a ceny v obchodech, ale tak jednoduché to není. Lépe se žilo ze zcela prozaičtějších důvodů. Bylo mnohem méně lidské zloby. Když člověk odešel z jedné fabriky, tak ve druhé mohl druhý den nastoupit. Nikdo nemusel a neměl strach, že nebude mít na chleba nebo, že bude nucen spát pod mostem. Nikdo nemusel mít obavy, že jej neošetří lékař, když nebude mít peníze. Bylo méně kriminality a vražd. Drogy, automaty, hazard, podvodné úvěry – toho bylo zanedbatelně. Buzerace v práci třetinová – tedy dalo se pracovat a přitom i smát, což dnes takřka nelze. Bezdomovci byli neznámým pojmem. Fungovala obyčejná lidská sounáležitost, lidé drželi při sobě. Komunisté ve své negaci lidi stmelovali a za to jim jsem vděčný. Život jako takový byl lepší a klidnější. Bohužel to se nedá koupit!!

Až budete tedy pane Mináři opět plácat s vašimi genossen, tak vyndejte prosím nejprve ruku z nočníku a Babišovi dejte pokoj. Babiš není problém. Problém je vadný systém jako celek. Kde to jsme, aby děti odvolávali premiéra. Ram