Také názor…

Soukromé ordinace (a všechny zdravotní obchodní organizace což jsou téměř všechny nemocnice a zařízení v zemi – pozn. metéra) fasují zdravotnický materiál a odepisují si to z daní, takže nemohou po státu chtít, aby to platil za ně! A pokud si ho nezajistili dopředu, je to jejich věc.

V Hrádku nad Nisou polistopadoví politici položili Vulkán, který vyráběl gumové rukavice a tak jim můžeme poděkovat, že dnes chybí. Jen liberečtí polistopadoví politici zbourali Textilanu, a další budovatelé kapitalismu Vlněnu, zavřela se Seba Tanvald, Kolora Semily, TIBA, Texlen, zbourali se Slezan, Benar, Čemolen, Perla, Primona, Hedva, Loana a další, takže jim můžeme poděkovat, že chybí textilní materiál na ochranné pomůcky.

Mnozí tito hrobaři našeho průmyslu dosud sedí ve vládě včetně Senátu a pomlouvají prezidenta a premiéra, že je to všecko jejich vina, že ve zdravotnictví to či ono chybí. Měli by se chytit pěkně za nos a zastydět se.

Obzvláště opozice by se měla umravnit a v této těžké době neštvat lidi proti sobě a místo věčné kritiky by měla začít pomáhat, kde se dá. Tak, jak to dělá většina národa. 

 V devadesátých letech jsem pozorně sledoval základní poučení nových politických lídrů pro nové časy. Co nejmenší stát, který do ničeho nezasahuje, soukromé je nejlepší a postará se o sebe bez státu, volný trh vše vyřeší, že pane Klausi!

V soupisu zdravotnického materiálu jsem se dočetl, že ochranné roušky (ústenky) jsou normální spotřební materiál, jako jednorázové rukavice či toaletní papír. Takže pane Netolický, nejsou náhodou krajské nemocnice a většina zdravotnických zařízení ve Vašem kraji podřízena přímo Vám? Není zásobování těchto zdravotnických zařízení zdravotnickým materiálem Vaše zodpovědnost?! Takže pane Šmuclere, Vy jste ve svých soukromých ordinacích používali roušky při své práci dlouho před koronavirem. To vám je dříve sháněla vláda? Jak to, že jste jich ve svých skladech měli tak málo?! Takže pane Kubek, můžete mi vysvětlit, proč by spotřební materiál včetně roušek měl shánět pro soukromé ordinace lékařů stát (v době volného trhu)?!

Takže pánové, zdá se mi, že svalováním viny na vládu byť kapitalistickou, pouze zastíráte svoji vlastní neschopnost! Všichni ti dnešní řvouni tady chtějí kapitalismus, chtějí soukromě podnikat, ale mít socialistické výhody. To, ale přece nejde!

Váš Honza z Horní Dolní