Další beránek v rouše vlčím…

Truc cesta předsedy senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan opět dokazuje, že v České republice si může každý dělat, co se mu zlíbí, že politický systém v tomto státě tvoří anarchie.

Trapná návštěva našeho „bezvýznamného“ politika není ničím jiným, než neoprávněným zásahem do svrchovanosti a suverenity jiného státu, je projevem politické nevyzrálosti šéfa horní komory Parlamentu ČR.

„Čerstvého“ Tchaj-wance Vystrčila názory českého prezidenta, českého premiéra, ani českého ministra zahraničí na jeho cestu na Tchaj-wan ale nezajímají. Stal se z něj bojovník za suverénní zahraniční politiku našeho státu, za lidská práva a za skutečnou demokracii skloňovanou ve všech pádech!

S Ruskou federací pořádek udělali již pražští pravičáci Kolář s Novotným. Čínu do latě společně postaví Vystrčil s pirátem Zdeňkem Hřibem a opět s řeporyjským starostou Novotným! Jak se k nám v kritických situacích minulosti postavil Západ, ví každý. Rozdíl mezi svobodou v Číně a Evropské unii? Bez komentáře!

Zhoršení vztahů s Čínskou lidovou republikou naši ekonomiku nepoloží, ale poškodí firmy vyvážející do této země. Stejně jako tomu bylo v případě uvalení sankcí po připojení Krymu k Ruské federaci. O práci tak přijdou konkrétní lidé, které politici Vystrčilova formátu rádi „obětují“.

Již jsme si zvykli, že domácí politická reprezentace se v poslední době často „ráda zaplétá“ do řešení otázek svrchovanosti jiných států. Ráda vykonává špinavou práci za USA. Ukrajina, Bělorusko, nyní Čína versus Tchaj-wan.

Vystrčil je zřejmě zatím poslední beránek v rouše vlčím. Dost možná posilněn vidinou kandidatury na příštího českého prezidenta. A odpovídat na otázku, kdo bude profitovat na současné provokaci znamenající zhoršení našich vztahů s Čínou? Zbytečné, zcela jistě to ale nebude Česká republika!

Miroslav Kavij, předseda Plzeňského KV KSČM