Kdo má komu a proč pomáhat?

Střípky vašich názorů…

* * *
Nechci vypadat jako Brouk Pytlík, Karle, ale o níže uvedené podmínce poskytnutí podpory hovořím už od letošního jara. Současně bych klidně podmiňoval její poskytnutí některým firmám tím, že předají část akcií do vlastnictví státu, nedal bych nic firmám, které vedou se státem arbitrážní řízení, soudní spory atd. Prostě vůbec nechápu, když se plošně a mechanicky vyplácejí prostředky daňových poplatníků téměř každému, kdo natáhne ruku. 
Podobná diskuse se veřejně téměř nepraktikuje, jen se občas vykřikují nesmyslné požadavky a nikdo se netrápí otázkou, co taková „velkorysost“ udělá s inflací, budoucími podmínkami dalšího zadlužení (zhoršení ratingu = růst úrokových sazeb = prodražení úvěrů) a další podobné otázky. Bohužel, tato povrchnost a lehkomyslnost se už roky stává charakteristickým rysem české politiky. Do toho smrtícího koktejlu si přidejme znepokojivě nízkou úroveň tzv. politických a intelektuálních elit. Dobře to skončit nemůže a já jsem opravdu rád, že mám už tolik křížků … zdraví Jarda

* * *
No vida, to mě nenapadlo! Ale asi to není vymahatelné.

* * *
Poslanec polského parlamentu a lídr strany Levice Společně Adrian Zandberg v pořadu soukromé zpravodajské televize TVN 24 uvedl v souvislosti s pomocí státu firmám postiženým dopady koronavirové pandemie, že by měly očekávat pomoc od těch států, ve kterých platí daně.
„Jestliže určitá firma platí daně na Seychelách, Kypru nebo Nizozemských Antilách, mají se podle mého názoru nyní obracet o státní pomoc na Seychelách, Kypru nebo Nizozemských Antilách, ne na polský stát,“ uvedl v diskusi Zandberg.
A nyní co Česko? U nás je nemálo našich firem a mimo jiné i 90 procent našich umělců, kteří nejsou u nás v pracovním poměru! A nyní státe – pomoz! Proč by měl?