Zneužitý Prymula k destabilizaci vlády

Skutečný důvod utajené restaurační návštěvy ministra zdravotnictví Prymuly s poslancem ANO Faltýnkem se možná dozvíme po prvotních pohádkách. Jméno iniciátora schůzky a zákulisního hráče Faltýnka dává ale tušit, že šlo o nějakou levárnu spojenou s kšefty. Nelze vyloučit, že ve hře byla otázka financování plošného testování občanů proti covidu, vyčíslená na několik miliard Kč. Samozřejmě jak jinak, včetně provizí, které jsou součástí podobných zakázek.

Nezodpovězenou otázkou dále zůstává, proč do této hry byl přizván právě bulvár – deník Blesk. Jde o válku oligarchů Křetínského a Babiše (v pozadí s Bakalou a spol.) k pádu vlády a k následnému nástupu pravice?

Přestože rozkradená republika připomíná zchudlé pohádkové království, k výprodeji zůstávají stále nějaké drobty. Stejně jako přiklepnutí zakázky na výstavbu nového bloku jaderné elektrárny a další lákadla pro přisáté pijavice.

Představitelé pravice, čím déle jsou od lízu, křičí o neschopnosti vlády stále hlasitěji a výrazněji. Přesně jako prasátka, kterým se nedostává pořádně žrádla.

Vůdce ODS profesor Fiala již dávno není oním mladíčkem s diplomatkou v ruce na památné fotografii s vůdcem sudetoněmeckého landsmanšaftu. Naopak má sehranou partu, která se pokouší dlouhodobě destabilizovat vládu a společnost. Senátor, Tchajwanec Vystrčil, odborník na rozvracení vztahů České republiky s Čínou. Další – senátorka Němcová, specialistka na vztahy s prezidentem Zemanem a současně vůdkyně rusobijců.

Česká tak zvaná demokratická pravice v zájmu svrhnutí vlády táhnoucí za jeden provaz nezklamala ani tentokrát. S ostrými komentáři na adresu Prymuly směřující k nulové důvěryhodnosti vlády rychle přispěchala eurohujerka TOP 09 Pekarová, představitel klidné síly lidovec Bartošek a další.

Bohužel nezklamala ani koaliční ČSSD, která se ústy svého šéfa Hamáčka připojila k požadavku na rezignaci ministra zdravotnictví. Zřejmě z důvodu pudu sebezáchovy, respektive volebních preferencí naznačujících, že nejstarší levicová strana po zmizení z Evropského parlamentu se po příštích volbách nedostane ani do poslanecké sněmovny. Jako by se v případě ČSSD znovu potvrdilo ono známé „kam vítr, tam plášť“.

Po nátlakových akcích aktivisty Mináře za aplausu pravice v podobě demonstrací přežil premiér Babiš další pokus o vládní krizi. Pravice, stejně jako část nespokojených občanů musí opět zatnout zuby. Smířit se s tím, že Babiš dokázal opět naplnit svá slova. Když svým odpůrcům v minulosti vzkázal: „Nikdy neodstoupím, nikdy. Ať si to všichni pamatují!“

Miroslav Kavij