Nikoliv KSČM, ale USA vydírá občany ČR

České zdravotnictví přijíždí zachraňovat 28 lékařů z USA.

V případě pomoci kubánských lékařů, kteří se angažovali v boji s covidem na jaře nejen v Itálii a Španělsku, by vše zůstalo bez mediální odezvy. Solidarita zaoceánských bratrů, kteří „bravurně zvládli“ ve své zemi „první vlnu“ je ale jiného kalibru! Jde o politické gesto potvrzující podřízenost České republiky americkým zájmům, především v otázce NATO. Samozřejmě posvěcené poslaneckou sněmovnou, která o souhlasu s pobytem vojenských zdravotníků má jednat 27. října.

Solidarita USA v podobě působení amerických lékařů v pražské střešovické nemocnici je dobrým mediálním obrazem k veřejnosti v souvislosti se schvalováním státního rozpočtu, ve kterém KSČM nesouhlasí s přemrštěnou částkou pro potřeby armády, což vyvolává řev domácích válečných štváčů prosazující zájmy NATO (USA).

Podle generála Opaty bude dokonce tímto nerozumným krokem ohroženo zabezpečení obranyschopnosti České republiky. Ano, armáda „pyšnící“ se třemi desítkami kusů modernizovaných tanků obměnu techniky potřebuje. Techniku k zabezpečení vlastní obranyschopnosti země. Nikoliv techniku vyřazenou a předraženou od amerických spojenců k plnění úkolů vyslaných českých žoldáků za zájmy globálního imperialismu s doménou USA.

Dnes je státní kasa po skvělém 30. letém hospodaření v kapitalismu prázdná a to i díky značné korupci v resortu obrany. Nefunkční kalouskovy padáky, zbrojní zakázky na pandury, tatrovky či letadla CASA. Radary Věra, které naši armádu stály třikrát více než NATO. V seznamu předražených nákupů můžeme pokračovat. „Naštěstí“ aktéři zapojení do armádní korupční chobotnice díky „činnosti“ soudní mafie můžou mít dále klidný spánek.

Kvičení válečných štváčů z řad politiků i generality v čele s náčelníkem GŠ AČR Alešem Opatou ohledně nákupu techniky pro potřeby NATO vtahuje náš stát do další válečné konfrontace, tentokrát s Ruskou federací. Jaká je skutečná role příslušníků AČR zapojených do mise v Pobaltí se z oficiálních zdrojů nedozvíme. Zcela jistě ale nepřispívá ke zklidnění našich vztahů s Ruskou federací.

Covid „mění “ svět. V zájmu jednotlivých států je otázka zabezpečení především zdraví svých občanů prioritou. Není to KSČM, která dle mainstreamu vydírá naši vládu v souvislosti se snížením financí pro armádu, ale USA, která neustále připomíná a domáhá se plnění našeho finančního závazku ve prospěch NATO.
Miroslav Kavij