Lež o »etnické čistce« a ústavní odpovědnost

Němci tomu říkají Kinderstube. My Češi – slušné vychování. Kdo je má, před Vánocemi si dává záležet dvojnásob. Bernd Posselt je z jiného pytle. K svátkům nám nadělil nehoráznou drzost. O »neoprávněném vyhnání Němců«, jehož jsme se měli dopustit po válce. Už si je troufá vydávat za »etnickou čistku«, ba »chladnokrevně plánovanou«. Uběhl víc než týden a politická scéna mlčí. Bobříka drží exekutiva i legislativa. Nezbývá než se ozvat »zdola«.

PhDr. Josef Skála, CSc.

O odsunu Němců, kteří se své vlasti zpronevěřili, rozhodly antihitlerovské mocnosti. Iniciátorem byl Londýn. Dlouho razil i mnohem tvrdší postih. Závěry Postupimské konference jaktěživ nezpochybnili ani západní signatáři. Československo zvolilo humánnější postup. Z odsunu vyloučilo antifašisty i desetitisíce odborníků. Komu nechybí Kinderstube, děkoval by zdvořile i dnes.

Co bylo reálnou variantou odsunu? Uplatnění předmnichovských zákonů. Desetitisíce vlastizrádců by skončily za mřížemi. Na desítky let. Spoustu Hitlerových hrdlořezů by neminul hrdelní trest. Posselt nás uráží jménem landsmanšaftu. Založili ho zavilí revanšisté. Nacistickými grázly se hemžil i pak. Žízeň po pomstě páchla z desítek jejich lejster. Už je snad někdo zneplatnil? Omluvil se za ně aspoň zpětně? Jen šaškárnou je i »zrušení« těch, které si brousí zuby na české majetky. Tohle farizejské gesto zneplatněno bylo. Německým soudem a neprodleně.

Jak moc je země suverénní, změří i prostý barometr. Tkví v tom, nakolik si smí odepřít dvojí metr. Podívaná je to krajně smutná. Horor o kufru s ricinem byl groteskní. Ruský velvyslanec musel přesto na koberec. A dva ruští diplomaté zpátky domů. Žalostná ptákovina urazila zemi, která nás před genocidou zachránila. Posselt zlehčuje zločin, nemající obdoby. Z jeho kompliců dělá nebohé oběti. Zločin chce přišít zemi, která je poslala »Heim ins Reich«. Legitimního postihu se tím velkoryse zřekla. Německý velvyslanec na koberec nemusí. Aby se jeho vláda distancovala, nikdo nežádá. Petříček vysílá českého velvyslance na Posseltovy srazy. Landsmanšaft chce jeden z příštích konat rovnou u nás.

Sprostota překročila meze. Nařčení z »etnické čistky« není jen pobuřující. Zakládá obvinění, za něž padají těžké tresty i dnes. A tedy i »nárok« na mamutí »odškodnění«. Od země, která se ne a ne dočkat reparací za nacistické zločiny! A to je hrozba, již nelze přejít jen pár komentáři. Smést ji se stolu musí český stát. Razantně a bez všech okolků. Jménem těch, koho k tomu zavazuje Ústava.

Přeji hezký mírový rok 2021!

Josef SKÁLA

(Poznámka metéra: Autor je popleta. V zemi, kde nefunguje rozum, demokracie ani spravedlnost přece nemůže očekávat, že snad někdo bude v souladu se zákony, etikou a základy diplomacie konat a racionálně jednat. Před pár dny v televizním interview předseda Ústavního soudu na přímou otázku přímo odpověděl, že když vstupoval do komunistické strany, tak nikdy v její ideály nevěřil a vstoupil tam jen proto, aby mohl stranu rozkládat zevnitř. Zkrátka škodit straně i své vlasti.

Tu mi na mysl vytanul kousek známého Čapkova „morálního kodexu“ – Ano, mnoho se změnilo, ale lidé zůstávají stejní, jenom teď víme líp, kdo je kdo. Kdo je slušný, byl slušný vždycky, kdo byl věrný, je věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždy jen na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky, kdo měnil víru, neměl žádnou. Člověka nepředěláš, jenom se ti vybarví…“

Předseda Ústavního soudu v přímém přenosu pomlouvá prezidenta a předsedu vlády. Vládnou nám neumětelové a práva vystuduje každý za docházku přes počítač a my chceme, aby tady vládla spravedlnost? Lidi, probuďte se!

Kapitalistické strany u nás nemají co normálním lidem nabídnout, ale už šikují řady pro volby. Vůbec nevadí, že bude vláda složená z tupců, ale hlavně že tam nebude Babiš s Čapím hnízdem.

To víte, že neřeknou na rovinu, co chtějí – doprivatizovat zbytky, vpustit imigranty nemakačenky, brilantinou si nagelovat kštice a dredy, aby strýčkovi Samovi lépe vklouzli mezi Severoatlantické půlky, ve školách zapomenout na hrdinství předků a historii vůbec, vyvolávat strach… Co je nejhorší, že se nestydí zcela okatě stranit válečným konfliktů především na likvidaci slovanských národů Ruska a Běloruska. Jsou tak hloupí, že na Senát pověsí běloruskou fašistickou vlajku, klaní se ukrajinským fašistům a denně si dělají z národů Česka prču. Podrazy, intriky, lži, hloupost, drzost, arogance, násilí, neúcta, politický rasismus…, to jsou atributy dnešní politiky u nás.

Když je internacionální kapitalismus – musí se slušní lidé také spojit. A proto navrhuji vytvořit pod hlavičkou komunistické strany kandidátku Jednotné vlastenecké národní fronty. Je u nás dost vlasteneckých organizací i politických uskupení na vytvoření široké pokrokové fronty. Potlačme výčitky, osobní zářezy na duši, přestaňme se osočovat a obětujme všechny síly mírové a usměvavé budoucnosti našich dětí a vnoučat a normálnímu klidnému a důstojnému životu pro většinu. Právě tací lidé jako je autor předcházejícího článku by měli stát včele takovéto národní fronty.)