Zabiják Putin „přizabil“ Bidena

Tři měsíce úřadování nového prezidenta Spojených států ukázaly, že vsadit na Joea Bidena byla především pro představitele militaristických amerických kruhů správná volba.
Ostrá Bidenova rétorika na adresu Číny, Íránu ale především Ruska potvrzuje, že dříve obnovená studená válka neskončí, naopak bude eskalovat.
Posledním příkladem navyšování napětí mezi oběma velmocemi se může jevit otázka moderátora ABD, který se Bidena v interviewu zeptal, zda věří, že je Putin „killer“, zabiják, vrahoun. Nový vládce Bílého domu nejenže přitakal, navíc dodal, že „že brzy uvidíme, jakou cenu za to (Putin) zaplatí.“
Možná se Biden inspiroval svým vzorem, neúspěšnou kandidátkou prezidentských voleb z roku 2016 Hillary Clintonovou, která Putina tehdy nazvala „novým Hitlerem“.
Současný „vládce Kremlu“ známý svou umnou diplomacií na úkor siláckých slov a vyhrožování, zachoval chladnou hlavu i tentokrát. Vyzval amerického lídra k otevřeným debatám v živém přenosu. Je zbytečné předjímat, proč takto vhozená Putinova rukavice je pro Bidena nepřijatelná. Netřeba se ani ztotožňovat s komentářem novináře Seana Hannity, který tvrdí, že „Biden vypadá extrémně slabý, zmatený a je zřejmé, že se potýká s potížemi zasahujícími jeho rozpoznávací schopnosti“. Viz Bidenův projev, ve kterém označil víceprezidentku Kamalu Harrisovou za prezidentku.
V této souvislosti neškodí položit řečnickou otázku určenou především stálým kritikům z řad ODS, TOP 09 a STAN na adresu našeho prezidenta Miloše Zemana, kdy poukazují na jeho nezpůsobilost vykonávat svoji funkci.
Jak by asi dopadla podobná debata v živém přenosu mezi Milošem Zeman a Joe Bidenem? Kdo, koho, by si „namazal na chleba“?
Miroslav Kavij