Příprava na válku pokračuje

Válečné napětí mezi Ukrajinou a Ruskou federací po nástupu Bidena v Bílém domě začíná opět eskalovat.
Zatímco Putina má ponechat v klidu skutečnost, že na Ukrajinu již několik týdnů proudí americká technika a zbraně včetně poradců a ve fázi výstavby je vojenská základna v Ochakově na jihu Ukrajiny s přímou americkou účastí, tak Zelenskyj obávající se přesunů ruské vojenské techniky na svém území se obrací se žádostí o začlenění zbídačené Ukrajiny do válečného chomoutu NATO.
Příslib generálního tajemníka NATO Stoltenberga na uvedenou nabídku je rychlejší než blesk z čistého nebe. Potvrzuje tak navíc i falešný slib Západu, že po zrušení Varšavské smlouvy se NATO nebude rozšiřovat blíže k hranicím Ruska.
Ukrajina se nikdy nesmířila, že navždy přišla na základě provedeného referenda o Krym. Navíc dlouhodobě čelí skutečnosti, že podobně dopadne i s územím Doněcka a Luhanska, které exprezident Porošenko sliboval „osvobodit“ v brzké době již v roce 2014.

Dosavadní průběh v uvedených oblastech ukazuje, že zdejší zmírnění napětí nelze řešit pokračujícím harašením zbraní a zbídačováním obyvatelstva, ale návratem k dodržování „Minského protokolu “ ze dne 5. září 2014 a „balíčku opatření k provádění minských dohod“ ze dne 12. února 2015.
Podle jednoho z průzkumů je 93 % Rusů rozhodnuto bránit svoji zemi. Nechci předjímat výsledek podobného průzkumu u nás. Z tohoto pohledu na závěr spíše malá otázka určená především politickým rusofobijcům české politické scény ve službách západních mocností: „Který z českých válečných jestřábů v případě vyprovokování válečného konfliktu ze strany NATO mezi Ukrajinou a Ruskou federací je odhodlán vyslat své syny či rodinné příbuzné „hájit“ spojenecké závazky našeho státu ve prospěch USA?“
Tipovat si na ministra zahraničí Petříčka, generála „ve službách Západu a aspiranta na příštího prezidenta“ Petra Pavla, stejně jako na některou z tria pravicových „dam“ Němcová, Černochová, Pekarová-Adamová, je dost bláhové!
Miroslav Kavij