Prezident zůstává pro strany demobloku zrádcem a hulvátem

Opoziční strany demobloku na zázrak čekaly marně. Nedělní vystoupení prezidenta Zemana na TV Prima k události Vrbětice potvrdilo konzistentnost jeho názorů v zahraniční politice. Ve svém necelém jedenáctiminutovém vystoupení nejen sdělil, že v utajované zprávě BIS neexistují důkazy a ani svědectví, že by dva agenti GRU byli ve Vrbětickém areálu, ale navíc si „dovolil“ vyzvat k prošetření podezření s varováním, že pokud se ukáže, že šlo o zpravodajskou hru, bude to mít vážné následky pro politické procesy řízení v České republice.

Zemanovo vystoupení tak kontrastovalo se společným rychlým prohlášením Babiše a Hamáčka, kteří měli v celé záležitosti jasno snad ještě před dopsáním nepovedeného scénáře západních zpravodajských služeb, ve kterém se na předložení důkazů jaksi zapomnělo.

Prezident Zeman má navíc v ruce další trumf, aby i pošesté odmítl návrh na Koudelkovo „generálské“ povýšení. Snad za rok. Mezitím se Koudelkovi „čučkaři“ – BIS, může inspirovat ve své činnosti na východě, ze zadržení dvou agentů CIA běloruskou KGB v Moskvě ke kterému došlo během plánování uskutečnění vojenského převratu v Bělorusku na 9. květen v Minsku, během oslav Dne vítězství.

Prezident Zeman byl i tentokrát velmi dobře připravený a projevil se jako státník. Používal fakta, nikoliv výkřiky, což mu nemohou zapomenout představitelé pravicových stran snažící se zviditelnit v očích voličů za každou cenu – stůj co stůj!

Stupňující protiruská hysterie „nezlomila“ prezidenta Zemana ani tentokrát. Na rozdíl od popřevratového prezidenta Havla, který český stát uvrhl do podřízenosti a otroctví Západu, současná hlava zůstává i nadále zastáncem českých zájmů.

Miroslav Kavij