Zasáhla nás smutná zpráva

Opravdový člověk, bolševik, Jegor Kuzmič Ligačov, bývalý tajemník Ústředního výboru KSSS, člen politbyra Ústředního výboru KSSS a člen Ústředního výboru Komunistické strany Ruské federace do roku 2013 dne 7. května 2021 ve věku 100 let – zemřel.

Borisi, mýlíš se!

Genadij Zjuganov o něm napsal, že to byl odvážný a zásadový člověk – komunista. V hektických dobách perestrojky kritizoval zrádce, kteří ničili sovětskou vlast. Jeho slavný výrok „Borisi, mýlíš se“ rezonoval v srdcích milionů lidí, když jej řekl Jelcinovi v roce 1988 na stranické konferenci. Tehdy Jelcin jako první místopředseda Státního výboru pro výstavbu SSSR a budoucí první prezident Ruska kritizoval ústřední aparát komunistické strany.
Až do samého konce zůstal Jegor Kuzmič v řadách komunistů. Jeho příspěvek k obnově Komunistické strany Ruské federace a k boji vedenému naší stranou je neocenitelný. Ať je vám země lehká! Odpočívejte Jegore Kuzmiči v míru!
Jegor Ligačov se narodil 29. listopadu 1920. Od roku 1965 do roku 1983 působil jako první tajemník Tomského oblastního výboru KSSS a poté až do roku 1990 tajemníkem ústředního výboru strany. Byl čestným občanem Tomska a Tomského regionu. Byl nositelem Leninova řádu a Řádu velké vlastenecké války.
Měl na starosti po dlouhá léta ideologickou práci. Po převratu přednášel především mladým komunistům a účastnil se mnoha konferencí. Ještě před pár lety vystupoval na veřejných předvolebních a mírových mítincích.
Mezinárodní komunistické hnutí v něm ztrácí mimořádného marxistu-leninovce.
Václav Čermák, MLOK