Česká republika hozena přes palubu…

aneb Naši „spojenci“ opět (ne)zklamali!

Vzájemná solidarita států Evropské Unie (stejně jako NATO) má pro Českou republiku spíše abstraktní význam. Kauza „Vrbětice“ je toho opětovným důkazem. Unie údajně dál stojí v této kauze za Českou republikou, ale k vyhošťování dalších ruských diplomatů se nepřidá! Osamocenými hráči v této hře na vyhoštění diplomatů tak zůstaly pouze vždy protirusky „přicmrndávající“ Pobaltské státy, Slovensko a Bulharsko.

Likvidace pomníku maršála Koněva, nepovedený scénář Koudelkových „čučkařů“ a jeho „řídících spojenců“, v jehož závěru naše slavná opozice se senátory chtěla vyhlásit Rusku válku, pomyslný „konec“ v ničení téměř zlikvidovaných česko-ruských vztahů, není.

Politika pravicových stran TOP 09, Pirátů či STAN, ODS, KDU-ČSL či „sorosových“ Pirátů vedoucí k likvidaci České státnosti, má další vrcholy na obzoru. V krátkodobém horizontu přijetím Eura skoncovat s českou korunou. Z dlouhodobého hlediska zlikvidovat poslední zbytky suverenity našeho státu ve prospěch Německa a Západu.

V kauze Vrbětice vláda Andreje Babiše zadání Západu splnila. Vzájemné Česko ruské vztahy se dostaly na bod mrazu. Zničeny byly i zbytky obchodní spolupráce. Spojené státy se nemusí obávat o naši „bezpečnost“ z důvody dostavby jaderné elektrárny ruskou firmou. Vakcína Sputnik, kterou očkuje 56 zemí světa, začíná dokonce očkovat i slovenský stát a začne se vyrábět v Německu a v dalších zemích Evropy a světa, zůstane pro spoustu našich zájemců nadále pouze zbožným přáním. Česká republika zůstává pro Evropskou unii nadále dojnou krávou, odbytištěm jejich odpadu a nekvalitních potravin, montovnou a skladištěm s třetinovou mzdou svých zaměstnanců.

Podle českého ministra zahraničí Jakuba Kulhánka naší podpory na solidární vypovězení dalších Rusů z unijních států by se mohlo dostat na summitu Evropské unie za dva týdny. Přísloví „slibem nezarmoutíš“ se pro naši vládnoucí garnituru stává stále častěji aktuálnější. Stejně jako nevyslyšené volání občanů na vystoupení České republiky z Evropské unie na základě stále chybějícího zákona o všelidovém referendu, pro jehož přijetí není politická vůle.
Miroslav Kavij