Toto sdělila pro ČTK „soudružka“

Před jednáním ÚV …
Komunistická strana také schválí kandidátky pro sněmovní volby. Největší diskuse se čeká kvůli neochotě ústecké regionální organizace zařadit do čela volební listiny místopředsedkyni sněmovního klubu Hanu Aulickou Jírovcovou. Pokud by ji sjezd nepodpořil, chce ve straně skončit.

„Budu pak asi řešit to, že si budu hledat jiné zaměstnání, a nebudu tak se spojením s KSČM do budoucna počítat,“ řekla Aulická Jírovcová. (Eva Šelepovávšt, ČTK)

(Poznámka metéra: Tak ono být poslancem není poslání, ale zaměstnání?! To jsem nevěděl. Na to budou asi nějaký školy? Na šachtě jsem to měl jednoduché. Přišel štajgr, změřil kolik jsem narubal uhlí, a výplata byla lehce spočítatelná. O poslancích (alespoň o těch komunistickejch) jsem si myslel, že jsou poslanci 24 hodin denně, Vánoce nevyjímaje, ale paní Aulická (a nebude asi sama) to má jako zaměstnání. Podle mé logiky – 30 dní v měsíci po 24 hodinách se rovná – 125 korun na hodinu. Tak to si určitě vydělá, i když bude uklízet v supermarketu. A dokonce bude i více mezi lidmi, což je zásadní poslání komunistů.
Za socialismu, vyjma lidoveckých poslanců, všichni „poslancovali“ zadarmo. Za první republiky si s pětitisícového poslaneckého platu nechávali komunističtí poslanci 900 korun a ostatní dávali straně. A to i v době, kdy byli vězněni a museli platit právníky a soudní poplatky, pokuty a sankce.
Jakási písemná dohoda o podpoře strany za volby je trapná a je komunistů nedůstojná. Jsem-li komunistický poslanec, tak si nechám jeden a půl průměrného příjmu (mzdy) v zemi a ostatní dám straně na zabezpečení politické práce mezi lidmi.
První otázkou každému kandidátovi za komunistickou stranu, by mělo být, jak chce zlikvidovat kapitalismus, pomoci straně a zachovat mír a ne jak udržovat kapitalismus v  jeho historickém chátrání, souhlasit s vyděračstvím Evropské unie a válečnickými choutky Severoatlantického paktu!
Vždyť vy nejste ani schopni zareagovat na přesun tisíců vojáků a vojenské techniky americké armády proti slovanské Rusi přes naše území?! To je ta česká suverenita?! No potěš nás pánbůh.
Práce našeho poslaneckého klubu je, mírně řečeno, ostudná. A to se ještě chystá převzít moc nad celou stranou a vytvořit z komunistické (původně revoluční) strany jen stranu parlamentní. (Zahlédl jsem v dálce od mauzolea úsměv Vladimíra Iljiče… Jó, jó… kdyby hloupost nadnášela…)
Autoritu si musela komunistická strana vybojovat vždy odvážnou a obětavou prací mezi normálními pracujícími lidmi, proti zlu a nespravedlnosti buržoazie, šmelinářů, vládních zlodějů i nácků. Naši poslanci nejsou ani schopni se podílet na Programu strany a Akčním volebním programu. Nepřijali mezi sebe zástupce vlasteneckých organizací a objektivně politických sil, aby v období pro Evropu nebezpečném vytvořili před volbami jednotnou protiválečnou národní vlasteneckou frontu a získali normální lidi na svou stranu. Kdo nevolí komunisty a komunistické ideály, volí násilí, agresivitu, fašismus a válku!)