Vážený pane velvyslanče

protiruská hysterie České republiky započatá před třemi desítkami let zánikem tehdejší Československé socialistické republiky v důsledku státního převratu nabírá neustále na síle. Odstranění sochy maršála Koněva v loňském roce v Praze – Dejvicích a především v současné době obvinění Ruské federace na podílu likvidace muničního skladu ve Vrběticích posunulo dřívější dlouhodobě nadstandardní vztahy obou států na bod mrazu. Vše se tak děje na pozadí falzifikace Evropské unie o hlavních aktérech – vinících rozpoutání druhé světové války, stejně jako zpochybnění a znevěrohodnění rozhodujícího podílu slavné Rudé armády na osvobození rozhodující části Evropy z válečného područí německého nacismu.

Chceme Vás, vážený pane velvyslanče ubezpečit, že současný mediální obraz spojen s projevy hraničícími s hyenismem některých současných vládních představitelů a politických osobností obou komor Parlamentu České republiky nejsou skutečným obrazem stavu české společnosti. Většina našich občanů si bude navždy pamatovat, kdo položil za záchranu našich životů životy své. Žádné sebevětší zkreslování historie, nemůže zpochybnit a zničit vřelé bratrské vztahy mezi našimi národy.

Český lid za Vámi stojí i v tak složité době, kdy je stále větší nebezpečí rozpoutání zničujícího světového válečného konfliktu. Přestože armáda České republiky stojí tentokrát spolu s armádami států NATO proti Ruské federaci, která je Západem prezentována jako říše zla, naši občané zůstávají i nadále mírumilovným národem. Národem, který bude vždy stát na pozici zachování míru a bezpečnosti, na hodnotách, které se Ruská federace v atmosféře válečné konfrontace Západu snaží dlouhodobě upřednostňovat ve prospěch dalšího mírového soužití lidstva.
V Klatovech dne 12. května 2021
Jménem OV KSČM Mgr. Miroslav Kavij

Velvyslanectví Ruské federace
k rukám velvyslance RF Alexandra Vladimiroviče Zmejevského
Korunovační 36, 160 00 Praha 6 – Bubeneč