Americký „řád založený na pravidlech“

Vykuchávání mezinárodního práva ze strany Spojených států se stalo běžnou součástí při řešení vznikajících konfliktů v dnešním světovém uspořádání. Zvolení senilního Bidena prezidentem tento stav jen umocnilo. Pytlák se stal hajným!
Ačkoliv přes 120 vysloužilých amerických generálů podepsalo otevřený dopis, ve kterém poukazují na prezidentovu neschopnost kvůli stáří (duševní a fyzické schopnosti) vykonávat funkci, přesto nová administrativa ve Washingtonu v mezinárodních vztazích opakovaně zmiňuje „řád založený na pravidlech“ a obviňuje Rusko a Čínu z narušení tohoto domnělého řádu.
Mediálně nová rétorika Bidenovy administrativy zůstává ve skutečnosti starou rétorikou předcházejících amerických vlád, díky které Spojené státy a jejich západní spojenci usilují o jednostranný přístup k mezinárodním vztahům.
Hegemonistické ambice USA tak nadále zůstávají v protikladu s činností Organizace spojených národů, jejímž cílem je zachování mezinárodního míru, bezpečnosti a zajištění mezinárodní spolupráce.
Takzvaný nový „řád založený na pravidlech“, jsou ve skutečnosti pravidla definovaná Spojenými státy a jejich spojenci, díky nimž se ostatní přizpůsobují jejich požadovanému pořadí.
Jak se nedávno vyjádřil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, výsledkem prosazování tohoto – zcela nově západem definovaného režimu, by byla úplná negace poválečného řádu, který doposud existuje. Daleko od „řádu“ jde o ponoření do nepořádku a konfrontace, jež předcházely OSN ve třicátých letech 20. století a vedly k další světové válce.
Česká republika se rozhodla nevídanou protiruskou kampaní pro totální likvidaci našich dlouhodobých bratrských vztahů s Ruskou federací a stát se věrným stoupencem USA. Přidala se na stranu světového agresora USA a NATO. Přitakávajíc politice Bidena, která je vysoce korozivní pro mezinárodní právo a ohrožuje globální bezpečnost. 
Podzimní parlamentní volby budou mimo jiné hlasováním o tom, zda bude Česká republika i nadále vtahována do nových válečných konfliktů pod hlavičkou Severoatlantického teroristického uskupení. Militaristických stoupenců, majících „mediální servis“ na obrazovkách veřejnoprávní televize je stále více. Oproti tomu komunistická strana zůstává i nadále zárukou prosazování mírového řešení vznikajících konfliktů ve světě, i za vystoupení naší vlasti z NATO.
Miroslav Kavij