Pravice pro Západ udělá cokoliv!

Zaujal mne, nedávno zveřejněný výborný rozhovor v Haló novinách, s názvem USA mají Ukrajinu pod kontrolou. Přiznám se, že okamžitě po zhlédnutí jeho titulku jsem si sám pro sebe dodal, STEJNĚ JAKO NÁS! Na rozdíl od Ukrajiny ale podstatně delší dobu!

Po převratu v roce 1989 bylo jasné, že je pouze otázkou času, kdy se náš stát dostane plně do podřízenosti Západu. Jednotlivé kroky k likvidaci suverénního, dnes již jen českého státu na sebe nenechaly dlouho čekat. Podpis Česko – německé deklarace z roku 1997, vstup ČR bez referenda do NATO, naše ukotvení v EU patří k milníkům cesty ke ztrátě suverenity našeho rozbitého státu.

Dnes naši občané jen mlčky přihlížejí odstraňování pomníků našich skutečných osvoboditelů od fašismu ve druhé světové válce, vyhosťování ruských diplomatů, dozvídají se stále nové bajky z pera cizích zpravodajských služeb v kauze Vrbětice a dalších, které dostaly Česko-ruské vztahy na bod mrazu.

Jen mlčky můžeme závidět jiným státům (nemusí se jednat vždy o velmoci), kterak uskutečňují svou cílevědomou samostatnou politiku. Německo přes nátlak Spojených států nakonec dokončí plynovod Nordstream 2 pro přepravu ruského plynu do Evropy. Ticho po pěšině zavládlo zdá se na Kubě, poté kdy nás veřejnoprávní televize dva dny nepřetržitě masírovala, kterak nevídané, obdobu nemající nepokoje, zavládly na Kubě. Podobným způsobem se události vymkly z rukou USA v otázce svrhnutí režimu v Bělorusku, ale i jiných státech. Maďarský premiér Orbán nenechává nikoho na pochybách, že o osudu Maďarska se bude rozhodovat u nich doma a nikoliv v Bruselu!

Přestože nadvláda Spojených států a jeho světové mocenské postavení končí, naše parlamentní volby budou dalším pokusem zastavit ekonomické koloniální postavení naší země a navrátit ji důstojnost v prosazování politiky suverénního státu bez podřízenosti k Evropské unii a USA. Životní úroveň občanů České republiky stále pokulhává za sliby našich renomovaných ekonomů a nic nenasvědčuje zásadní změně. Díky enormnímu zadlužování našeho státu nás čeká nejspíš další utahování opasků a znehodnocování měny a našetřených financí.

Dokáže levice zabránit dokončení díla zkázy české pravice, nebo… chceme se skutečně zbavit české koruny a nahradit ji eurem? Není jen otázkou času, kdo z našich politických kolaborantů oficiálně nabídne spolku Sudetoněmeckého landsmanšaftu, hájící práva Němců možnost uspořádat na našem uzení jejich sjezd? Nejsou stále v ohrožení majetky našeho státu, kterých se v rámci restitucí domáhá například rod Lichtenštejnů, které podporuje strana Moravané? Není ve hře trvale snaha o zneplatnění tzv. Benešových dekretů? Co tak si položit otázku, zda je skutečně naše zahraniční politika vytvářena v Černínském paláci?

Miroslav Kavij