Pojďme přitvrdit

(Vystoupení Jaroslava Foldyny v poslanecké sněmovně)

Jen kdyby ti pitomci v parlamentu měli v hlavě mozek  a nejen poslouchali, ale i vnímali a přemýšleli.  Ale kdo jim asi tak půjde dát hlas ve volbách za stovku …. jen cikáni …

(Poznámka metéra: Má pravdu předseda, tedy poslanec Foldyna, ale jen částečnou a řeší to z druhé, té snazší strany. Ono je totiž spousta nemakačenků i mezi gadžema, kteří si žijí jak prasata v žitě, a taky na úkor společnosti, když nejprve rozkradli a potom zadlužili biliónovými dluhy celou republiku. To se jim to debužíruje, to se jim to podporuje buržoazní strany milionovými dary, které jim za to hloupými a nespravedlivými zákony ještě přidají. Oni přímo nesnáší a osypou se kopřivkou, když jim řeknete, že „práce je matkou pokroku“ a „kdo nepracuje ať nejí“!

Já myslel, že normální je, když se na „plodech“ výsledků práce podílejí jen ti, co ty skutečné hodnoty vytvořili, tedy ti co pracují. Humánní logika říká, že by nejlépe měli být odměněni společností ti, co vytvářejí nejvíce potřebné celospolečenské hodnoty. Skutečně si myslíte (podle statistikou vykázaných příjmů), že jsou to rentiéři, bankéři domácí i cizí, překupníci, ajťáci, profesionální kopálisti, reklamáci, umělci, církevní hodnostáři…?! Já si spíše myslím, že jsou to ti z konce tabulky – dělníci, zemědělci, lesáci, učitelé, zdravotní sestry, sociální pracovníci, bachaři, policisté (dodnes jsem nepochopil proč nemáme jen jednu policii), řidiči, ajznboňáci a představitelé desítky dalších společensky potřebných profesí, ale měli by to být především vzdělaní lidé, kteří rozumí své práci a umí ji skutečně dělat ve prospěch celé společnosti kvalitně s garancí kvalitního života jejich rodin.

A ještě jednu osobní… Jaroslave, nemyslíš si, že lidé kteří přijímají zákonné normy života společnosti, by měli mít maximálně (!) dvojnásobek průměrné mzdy?! Sytý hladovému nevěří, ale ani hladový v kapitalismu nevěří svému zákonodárci. Vždyť jen analýza voličů senátorů do horní komory ukazuje, že přes 70 procent občanů této země Senát Parlamentu České republiky – nechce! Proč jste dosud nepřijali „morální kodex poslance“?! Lži, polopravdy, neznalost, nepřipravenost, absence kvality… jsou v parlamentu na denním pořádku. Poslanci a senátoři s jízlivým úsměvem novinářů Seznamu plivou na demokraticky zvoleného prezidenta i předsedu vlády v přímém přenosu a myslí si že jsou ti nejlepší zástupci lidu? Podle chování politiků, neúcty k historii a lhostejnosti k budoucnosti, to vypadá v celé společnosti. Lhostejnost, nezájem, lenost, strach… to je výsledek 30 let vlády nové buržoazie.)