Česká armáda dostala v Afghánistánu prakticky na budku

Události v Afghánistánu mi tak nějak nedávají pokoj. Opět byly velmoci poraženy, a to jejich svaté spojenectví a údajná pospolitost v NATO utržila pořádnou facku. S nimi samozřejmě i ta slavná Česká armáda, která musí být nalezlá takřka všude, aby si asi ohlídala vstup do análního otvoru USA. Armády byly v této zemi šířit demokracii a svobodu, ale místo toho je chaos ještě větší, než byl a opět budou zbytečně umírat lidé. Ono šířit demokracii a svobodu kulomety a bombardováním je prakticky zločin.

Pamatuji si živě dobu, jak ostře byl kritizován Sovětský svaz za vstup svých vojsk do Afghánistánu. Stavěl se proti němu celý svět. Jenže byl tu oproti USA obrovský rozdíl – víme? Sovětská vojska vstoupila na Afghánské území na pozvání tehdejšího prezidenta a legální vlády. Tím prezidentem byl Babrak Karmal. Nikterak do této záležitosti Sovětský svaz nevtahoval své spojence z Varšavské smlouvy. Afghánistán měl obrovské potíže vyrovnat se s ataky teroristických skupin, které na jejich území pronikaly ze sousedního Pákistánu.

Pákistán je také značně problematická země, neboť tamní vláda je prakticky vojenského charakteru a drží se u moci silou a s podporou USA. Navíc disponuje jaderným arzenálem, což je nebezpečné pro celý svět. Politická situace v Pákistánu byla a je značně rozkolísaná a nestabilní. Sovětský svaz nešel do Afghánistánu šířit demokracii, svobodu nebo socialismus, ale jal se pomoci legitimní vládě v boji s teroristy a vůbec bych se nedivil, kdyby oni teroristé byli financováni z USA. Amerika totiž jak blázen financuje vše co je proti Sovětskému svazu nebo dnes Rusku.

Sovětský svaz v Afghánistánu také neuspěl, nicméně jeho vojska byla na Afghánském území zcela legálně, kdežto Spojené státy a jejich spojenci ze Severoatlantické aliance (NATO) tuto zemi bezostyšně napadli a jali se šířit demokracii a svobodu kulomety. Prakticky jde o podobný scénář jako v Iráku, Libyi či Sýrii. Výsledkem tohoto počínání jsou občanské války, tisíce mrtvých, rozpoutávání migračních vln či úplně obyčejné „šponování“ cen ropy. Že na to doplácí celý svět je snad každému jasné. No a jestli si nějaký přihlouplý čecháček myslí, že se nás to netýká, tak je sakra na omylu.

Vzpomínáte jak se Američané, ale i Čeští vojáci kasali, že tam cvičí Afghánské vojáky a policisty jako v Iráku? Nyní vidíte, jak je vycvičili. Talibán dokázal ovládnout klíčová území během deseti dnů. To jste pánové vojáci dobrou práci neodvedli. Je také vidět, že o tu Evropskou či Americkou demokracii a svobodu v Afghánistánu není zájem. Prezident Afghánistánu, ta proamerická loutka si nadělal do kalhot a zdrhnul radši do Turecka. Zbabělec. A to prý vzešel z údajně svobodných voleb. Prdlajs svobodných. To by za ním totiž armáda a národ stáli, jenže on jim byl jaksi u řiti. To hovoří za vše.

Osobně je mi lhostejné, co o této situaci říkají v televizi či píšou v hlavních novinových plátcích. Já vím své a poslouchat a číst lži nehodlám. Kam šlápnou Spojené státy, tak neroste životní úroveň lidí, ani se neposiluje demokracie, právo a svoboda. Rostou pouze počty mrtvých! Projděte si jen tak pro ilustraci, kolik států za posledních 50 let Spojené státy americké napadly a spočtěte si, kolik lidí to stálo život. Tomu bohužel napomáhá i Česká armáda, a to od doby svého vstupu do NATO. Že vám není hanba! Pachtujete se se zločineckou organizací a ani se nestydíte brát si peníze při svých hrách na vojáčky z peněženek prostých lidí. Je mi z vás na blití.

Ram

(Poznámka metéra: Napsáno dobře a jasně, jako vždy. Jen bych si dovolil malinko autora doplnit, a to o příčiny tohoto staletí trvajícího světového problému. Náboženství vznikla, když se potkal šarlatán s hlupákem. Marx o náboženství napsal, že je to opium lidstva a v Afghánistánu to platí dvojnásob i fakticky. Všechny válečné a teroristické zrůdnosti co světem běží jsou podporovány církvemi, u kterých neplatí spravedlnost a kde se lidé neumí domluvit. Kde vládne nevzdělanost, vládnou zbraně.

Měl jsem tu možnost setkat se v devadesátých letech minulého století se sovětskými veterány z Afghánistánu. Nebyli to žoldáci jako dnes ti naši či z dalších zemí NATO. Byl to výkon vojenské prodloužené služby a bylo to především kvůli zajištění klidové zóny v této oblasti. Přesto si pamatuji jak mě v soukromých hovorech naznačili, že vojenské a násilné řešení Afghánské otázky neexistuje. Jsou oblasti kde se čas zastavil ve středověku. A to je právě Afghánistán. Nevzdělaným národům je lehké vládnout ohněm a mečem obzvlášť, když jejich velitelům a bojovníkům protéká mozek v rozkroku. Měli jsme místo zbraní přeložit do afghánštiny Jiráskovu Dívčí válku a rozdat tamním ženám.

Přesto ještě hodně vážně. Nejchudší země jsou semeništěm terorismu. Strach (a to vidíme i u nás na pandemii chřipky Covid 19) je mocná zbraň a udržuje národy v otroctví. Proto je třeba do zemí třetího, čtvrtého a dalších světů neházet bomby ani pytle peněz (vždyť ten debil v souvislosti s odchodem amerických vojsk prohlásil že dali bilion dolarů na výcvik a bezpečný přechod Afghánistánu do normálního života?!), ani kamiony Sunaru, ale jen a jen vzdělání! Jen vzdělaní a myslící lidé (ženy i muži) najdou cestu z tohoto začarovaného, semtexem zapáchajícího kruhu.

A malá poznámka možná mimo mísu. Marxisté-leninovci budou vždy internacionalisté, připraveni pomáhat bojovníkům za pokrok, svobodu, vzdělání, spravedlnost, mír a já nevím co všechno, ale určitě ne lehkoživkům toužícím po mísení krve a deptání národní kultury a vnucování jakéhokoliv náboženství. Každé násilí je fašismus. Nepodporujme násilí v jakékoliv podobě. Podporujme vzdělanost a sociální jistoty všech lidí světa. Terorismus, stejně tak jako přelidněnost, ekologické i potravinové problémy a všechny světové problémy vůbec, může vyřešit jen člověk homo sapiens sapiens, žádný bůh ani kalašnikov.

A tak mi dovolte na závěr ocitovat větu jednoho z těch novodobých sovětských válečných veteránů z Afghánistánu: Pomáhat se může tam, kde většina národa tu pomoc požaduje a nebojí se za svou svobodu i sama bojovat.)