Vystoupení z NATO je v zájmu naší bezpečnosti!

Další pokus Spojených států pod hlavičkou Severoatlantické aliance o vývoz „demokracie“, tentokrát do Afghánistánu skončil opět fiaskem! Dvacetileté americké angažmá v této zemi, do kterého zatáhlo své spojence včetně České republiky způsobilo jen další destabilizaci ve světě a pro náš stát díky přijmutí afghánských tlumočníků možnou časovanou bezpečnostní hrozbu.

Pro lepší orientaci

Lze jen doufat, že ujištění o dokonalém „prověření“ těchto osob, bylo alespoň trochu více přesnější a důvěryhodnější, než jsou výstupy naší Bezpečnostní informační služby (BIS) směrem k Vrběticím, nebo amerických zpravodajských služeb v případě americké invaze do Iráku v roce 2003 na základě nepravdivých informací o iráckých zbraních hromadného ničení.

Účet pro USA a NATO je nemilosrdný, ale spravedlivý. Zcela jistě ani exprezident Barack Obama svým dřívějším prohlášením „cesta před námi bude dlouhá,“ určitě netušil hořký konec „své“ nejmocnější armády světa proti nepříteli a nebyl si vědom skutečnosti, že přítomnost cizích vojsk je nejdůležitějším prvkem, který pohání obnovu Talibanu.

K realismu měl koneckonců daleko i současný americký prezident Joe Biden, který si ještě 6. července letošního roku pochvaloval 300 tisíc dobře vybavených příslušníků afghánských jednotek a neviděl žádnou paralelu mezi stažením amerických vojsk z Afghánistánu a tím, jak dopadly Spojené státy ve Vietnamu.

Skončila další neslavná kapitola v historii NATO. Mocenské ambice této teroristické organizace v podřízenosti USA, soudě podle americké generality, však zůstanou. Vedoucí strategického velení admirál Charles Richards tvrdí, že jaderná válka je možná. Koneckonců své „jaderné podporovatele a příživníky“ má i v řadách našich politiků – například v osobě poslankyně za TOP 09 Heleně Langšádlové.

Bývalý velitel NATO James Stavridis příštím místem rusko-amerických střetů předvídá Černé moře a válka s Čínou je pro něj reálná „snad za deset let“, viz také jeho knižní publikace 2034: Román o příští světové válce.

Severoatlantická aliance ve své více než sedmdesátileté historii byla vždy útočným paktem. Debakl NATO v Afghánistánu si vyžádal statisíce mrtvých a zraněných. Nejen vojáků a bojovníků, ale především žen, dětí starců… Podrobný „účet“ za všechny agrese uvedeného „vývozce demokracie“ by představoval „astronomické“ číslo.

Je nejvyšší čas na vystoupení České republiky z NATO v zájmu zajištění skutečné bezpečnosti občanů našeho státu, jak to dlouhodobě požaduje komunistické strana i všichni občané toužící po mírové budoucnosti lidstva!

Miroslav Kavij