Pane Hašku, takhle ne!

Vyhaslá hvězda ČSSD Michal Hašek přichází s myšlenkou na budoucí sloučení ČSSD a KSČM. S představou, která se bezprostředně po prohraných parlamentních volbách začala objevovat také u některých členů KSČM, ucházející se o přízeň delegátů mimořádného sjezdu KSČM dne 23. října 2021 při volbě nového nejvyššího stranického vedení.

Ale zpátky k Michalu Haškovi, někdejšímu „lánskému pučistovi“, dodnes zahalenému tajemnou, fiktivní tiskovou mluvčí z dob jeho „hejtmanství“. Nevím, zda se Haškovi podaří zrušit nesmyslné bohumínské usnesení, přijaté v době, kdy předsedou ČSSD byl současný prezident Miloš Zeman. Ideální šanci pro jeho zrušení ČSSD propásla po volbách v roce 2002. V době, kdy budoucí premiér Špidla upřednostnil „101“ vládnutí ČSSD s koalicí KDU-ČSL, US-DEU. Před pohodlnou „111“ koalicí s KSČM!

Pro pana Haška snad jen dvě rady. Komunistická strana Čech a Moravy je suverénní politickou stranou. Po výprasku v parlamentních volbách ve stejně špatném postavení jako ČSSD, která si ale nenechá zvenčí kádrovat své členy!

Tihle dva se možná spojit můžou, ale nikdy ne skuteční komunisté s vlastizrádci a válečnými štváči s maskou sociální demokracie.

Zatímco pro Haška jsou pro integraci uvedených stran nepřijatelní z řad KSČM uctívači Klementa Gottwalda, pro KSČM je nepřijatelné podílet se na vylepšování současného kapitalismu (ale naopak, obnovit socialismus) a na dalším vysílání příslušníků Armády ČR k podílení se jako doposud, na zvěrstvech pod hlavičkou NATO dle jejich přání!

Hašek by měl své úsilí zaměřit k tomu, aby ČSSD svojí politikou „nevypudila“ ze svých řad další osobnosti typu Jaroslava Foldyny, případně napodobit cestu slovenské opoziční strany Smer.

Právě Ficův Smer dokázal 17. října, v den, který je podle OSN vyhlášen Mezinárodním dnem za odstranění chudoby, přilákat na svůj další protivládní mítink „Čapicový protest“ v Rimavské Sobotě tisíce nespokojených Slováků s dlouhodobě se zhoršující, tíživou sociální situací. Smer se nenechal zastrašit ani vyhrůžkami slovenského úřadu pro národní zdraví, dle kterého se na svolané protivládní demonstraci může sejít třeba 30 tisíc občanů, na které mohou nadávat, křičet, dělat cokoliv jiného, jen nesmí zpívat! Na další obrovský protivládní mítink se může Hegerova vláda se slovenskou proamerickou prezidentkou těšit 17. listopadu v Bratislavě!

Pane Hašku, vaše knížecí rady a přání jsou spíše jakýmsi zbožným přáním. Sociální demokracie má másla na hlavě za třicet let své obnovené činnosti víc než dost, včetně spolupodílení se na zločinech při privatizaci a rozkrádání našeho státu, ruku v ruce se současnou ODS, která v následujícím vládnoucím období bude v této činnosti pokračovat!

Miroslav Kavij