Dezinformace o Václavu Havlovi v podání Nory Fridrichové

Ani zatím poslední díl nekonečného nedělního seriálu České televize „168 hodin“, vysílaný v premiéře 24. října nezklamal. Dlouhodobá protagonistka pořadu Nora Fridrichová dvě z šesti vysílaných reportáží „věnovala“ tentokrát prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi.

Doslovným „chucpe“ se stala právě ona druhá reportáž na adresu současné hlavy státu s názvem In vino veritas. V ní Nora Fridrichová, diváky své placené televize seznamuje, že… „Miloš Zeman se v nemocnici léčí s nemocnými játry, což zavinila zejména prezidentova láska k alkoholu. Zřejmě aby dopad této skutečnosti na veřejné mínění nebyl takový, někteří příznivci Miloše Zemana šíří informace, že s alkoholismem se měl potýkat i Zemanův předchůdce Václav Havel. Této zprávě se dobře daří zejména v dezinformační prostoru a není pravdivá!“

Co k tomu dodat?!

Nejen v dezinformačním prostředí se milá paní Fridrichová šíří i spousta dalších „hříchů“ na adresu alkoholika Václava Havla. Pro tento případ přikládám zdroj na internetové vyhledání veřejností oblíbeného současného „samizdatu“ s názvem Sborník článků o Václavu Havlovi o jeho okolí a historických událostech. Autory mnohých článků jsou přitom osoby z dřívějšího disentu, blízcí kamarádi tehdejšího prezidenta.

Uvidíme, zda v době obnovování kultu osobnosti Václava Havla nás moderátorka „168“ seznámí i s dalšími „hříchy“ na adresu alkoholika Václava Havla, které podle ní budou obyčejnými dezinformacemi.

S televizní premiérou třeba na silvestra!

Miroslav Kavij