Už žádná zima s energošmejdy!

Zatímco vláda nyní řeší svá koryta, občané se potýkají se zásadními problémy. Vzrůstající ceny bydlení, potravin, služeb a zejména energií ale vládní představitelé evidentně příliš nezajímají. Ti, kteří slibovali, jak bude vše ve chvíli, kdy budou vládnout, lepší, na své sliby rychle zapomněli. K extrémnímu růstu cen mlčí. Snad doufají, že to vyřeší neviditelná ruka trhu, která zatím zvedá ceny stále výše. Energetický regulační úřad nekoná, nová vláda dělá jako by žádný problém neexistoval. Zvyšování cen energií ji zřejmě netrápí. Není se čemu divit, s ministerskými, poslaneckými a senátorskými platy se zdražování snáší lépe než s minimální mzdou, nebo s nízkými důchody.

Dočasné nezvyšování záloh za energie je pouze trikem, který dříve nebo později bude znamenat obrovský cenový skok. Řešení spojené se snížením DPH, o kterém se nyní hovoří, je opět závislé jak na vůli představitelů EU, tak dodavatelů, zda a jak jej promítnou do cen pro občany. Vůbec ale neřeší již všeobecně oznamovaný růst cen v příštím roce. KSČM žádá důslednou ochranu spotřebitelů a konec všech státem tolerovaných šmejdů parazitujících na obavách, strachu a neznalosti lidí!

KSČM jasně několikrát jako jediná politická strana deklarovala, že otevřít trh s energiemi byla chyba. Pro ČR a její občany je důležité, aby byla strategická odvětví vlastněna a řízena státem, což se v posledních letech několikrát potvrdilo. Zastírací harakiri, které provedli manažeři Bohemia Energy, je toho důkazem.

Co komunisté požadují

Občané ČR nesmí být pokusní králíci, kteří budou obětováni v zájmu EU a jejího plánu nazvaného Green Deal, jemuž nastupující vládní představitelé hlasitě tleskají. Je na místě jasně říci, že tento plán povede ke zvýšení cen nejen energií. KSČM tomu říká jasné ne.

(A malá poznámka metéra nakonec: Je dobré, že se i když pomalu, ale přece – začíná politicky profilovat nové vedení komunistické strany.
Ale ono to není jen strašení. On je to fakt. Levněji dnes už dostanete jen vzduch pod Blaníkem, a to ještě možná jenom dočasně, protože jak známě Stanjuru, tak na sebe daň z dýchání nedá dlouho čekat.
Co však chci zásadního podotknout je to, že Marxisticko-leninský odborný klub již před třemi roky předložil návrh Programu KSČM, kde jsou všechny kritické body současné politiky popsány včetně nebezpečí války. Bohužel vedení strany se stále domnívá, že program MLOKu, který požaduje, aby všechno, co každý člověk žijící v této zemi potřebuje nutně od narození až do smrti musí garantovat, vlastnit a zabezpečovat stát na principech rovnosti a solidarity, tak že je moc přímý, radikální a lidu srozumitelný.
Na nás je, dostávat návrhy na sociálně ekonomická řešení co nejvíce mezi normální lidi. Oni přestanou být po čase lhostejní a musí mít šanci si uvědomit možnosti, jak se z krize dostat. Cestou určitě není válka, ani nenávist vůči Rusku a Čínské lidové republice či smyšlenky BISky. Záchranou pro Evropu je jen heslo francouzské revoluce – svornost – rovnost – bratrství. A to je naším základním úkolem. Lidi nerozdělovat, ale spojovat právě v boji proti vykořisťování a vládě kapitálu.)