Nikoliv Česko, ale Lipavský stojí při vládcích Ukrajiny

I takto se dá parafrázovat vyjádření Jana Lipavského, které pronesl během svého prvního telefonátu se svým ukrajinským protějškem Dmytro Kulebou. Krátce řečeno, Jan Lipavský obavy prezidenta Miloše Zemana a našich občanů z jeho jmenování ministrem zahraničí nezklamal!

Jak uvádí server „Ukrajinská pravda“ s odvoláním na ukrajinské ministerstvo zahraničí, ministr Dmytro Kuleba a nový šéf české diplomacie (manažer v oblasti informačních technologií v bankovnictví), Jan Lipavský se během svého prvního telefonátu dohodli na společných krocích, které mají odradit Rusko od další agrese. Přeloženo do normální mluvy občanů, český ministr zahraničí ihned po nástupu do své funkce začíná naplňovat noty, které mu naservírovali naši spojenci ze zámoří.

Politické zadání pane ministře většina občanů zná. Co tak ale našemu národu v souvislosti s řešením ukrajinské otázky „prozradit“ váš názor na tamní státní převrat v roce 2014 podporovaný Západem, nebo na (ne)dodržování Minských dohod, či na glorifikaci Banderovců ukrajinským režimem?

Věřím pane ministře, že máte obsáhlý tým dobře placených poradců. Je vám tak jistě známo, mimo jiné například, že Bidenova administrativa vyčlenila v letošním roce dalších 300 milionů dolarů na vojenskou podporu pro Ukrajinu, znamenající další „příhoz“ k 2,5 miliardám dolarů ve zbraních, které Washington „vrazil“ na Ukrajinu od státního převratu v Kyjevě v roce 2014 podporovaného CIA, který přivedl k moci současný rusofobní režim!

Pane ministře Lipavský, fašizující ukrajinská vláda se na pomoc české kolaborantské vlády spoléhat možná může, ale nikoliv na pomoc našich občanů!

Používejte ve svém dalším působení v čele resortu spravedlivou diplomacii, ne tento jednostranný protiruský extremismus! Konečné řešení Ukrajinsko-ruského konfliktu bude záležitostí diplomatického řešení mezi Ruskou federací a Spojenými státy, nikoliv satelitních přívěsků NATO, mezi kterými Česká republika hraje prim!

Miroslav Kavij