Pokud vyzveš k tanci medvěda, pak medvěd rozhoduje, kdy tanec skončí

Mediální a vojenské provokace proti Rusku, neberou konce. Některé západní „renomované“ časopisy, dokonce píší, že Rusko již zaútočilo na Ukrajinu. Spojené státy, ani Severoatlantická aliance nejsou ochotné slíbit Rusku další nerozšiřování NATO, přestože před zrušením Varšavské smlouvy a sjednocením Německa, všichni Rusku slibovali „hory-doly“.

Na kontaktní linii v Donbasu, již stojí 120 tisíc ukrajinských vojáků, společně s britskými a polskými žoldáky a instruktory a neonacisty z Pravého sektoru a Azova.

Přestože se Západ chová arogantně a Ukrajina flagrantně porušuje Minské dohody, Rusko stále neútočí, a to dělá americkým generálům a zbrojařskému lobby, na čele velké vrásky.

Každému, kdo situaci na Ukrajině sleduje, se jistě honí hlavou ta samá otázka: Dokáží loutkovodiči z Washingtonu nakonec nějak vyprovokovat na Donbasu válku? Válka na Ukrajině a následné protiruské sankce, jsou totiž jedinou rychlou záchranou pro zadlužené USA.

Představa dodávek zkapalněného amerického plynu Evropě, dodávky munice a zbraní na Ukrajinu a poslání amerických vojáků do Východní Evropy, kde budou jako „ochrana proti zlému Rusku“ placeni z kapes Evropské unie, je totiž „vlhkým snem“ mnoha amerických politiků a generálů.

Zatímco si západní generálové lámou hlavu, jak začít válku na Ukrajině, aby to šlo hodit na Rusko, tak Vladimír Putin a čínský prezident Si Ťin-pching, založili v Pekingu novou alianci, zaměřenou na ukončení globální nadvlády Spojených států a vymezující se proti rozšiřování NATO. Dle oficiálních mluvčích čínské vlády, je nová aliance těsnější a pevnější než kdykoli v dějinách vztahů obou zemí. Neexistují prý hranice, které by omezovali v ekonomické, technické a vojenské sféře spolupráci obou velmocí.

Podpisem tohoto dokumentu se z Ruska a Číny stali poprvé od smrti Josifa Stalina oficiální spojenci a partneři v boji proti západnímu omezování obou těchto zemí ve všech technických i kulturních sférách.

To, co kdysi na velice dlouhou dobu zničil Chruščov, nakonec opět spojil Vladimír Putin. Tento stratég z Kremlu, dokázal získat zpět mocného spojence i vrátit Krym Rusku.

Ladislav Kašuka