Kvikot, zděšení, kanonáda, vyhrůžky…

Putin svým včerejším projevem a následně podpisem dekretů uznávající nezávislost Doněcké a Luhanské lidové republiky udělal další významný krok na geopolitické šachovnici.

Samozřejmě také probudil k dalšímu štěkotu a kvičení nejen presstitutky na veřejnoprávní ČT 24, ale naši vrcholnou politickou garnituru. Každý občan, nechť si tento zásadní krok prezidenta Putina vyhodnotí po svém. Dovolím si pouze uvést několik nosných myšlenek z téměř hodinového projevu prezidenta Putina.

Ukrajina je kolonií Západu s loutkami v čele. Chudoba, beznaděj, ztráta průmyslového potenciálu – je to právě prozápadní civilizační volba? Činnost ukrajinských ozbrojených sil a speciálních služeb řídí zahraniční poradci, to víme velmi dobře. Znovu a znovu se nás snaží přesvědčit, že NATO je čistě obranná aliance, znovu nám nabízejí, abychom jim věřili na slovo, ale my si dobře uvědomujeme skutečnou cenu takových slov. Ta slova jsou bezcenná!

Hodnocení vládce Kremlu na adresu současné Ukrajiny je v mnohém, minimálně podobné s politicko-ekonomickou situací v České republice. Není snad Česká republika novodobou kolonií Evropské unie? Kolik set miliard korun ročně mizí na dividendách z České republiky v nadnárodních společnostech? Je snad zahraniční politika našeho státu vytvářena v domácím politickém prostředí, nebo se v centrále CIA střídá naše „politická elita“ jako apoštolové na Pražském orloji?

Slova představitelů Severoatlantické aliance a jejich satelitních papoušků o mírovém poslání aliance jsou skutečně bezcenná! NATO má totiž ve své více než sedmdesátileté válečné agresivní politice, čítající na svých bedrech nespočet milionů mrtvých a zraněných obyvatel jednotlivých napadených států – smutné prvenství.

Zahanbit se, pokud jde o rychlost a razantnost prohlášení, nenechali ani jednotliví ministři české vlády. Premiér Fiala svým komentářem ujistil voliče, že podporuje jednotnou reakci EU a partnerů. Řečeno mezi řádky, na řadu přijdou mimo jiné ekonomické sankce vůči RF. Nezbývá než premiérovi poděkovat! Vláda svými patolízalskými kroky bude i nadále připívat ke zhoršování ekonomické situace našich občanů, k dalšímu pokračování neřízené inflace, k znehodnocování finančních úspor občanů. Šéf české diplomacie Jan Lipavský blekotá mimo jiné o porušení Minských dohod. Jako by nechtěl vědět, že ukrajinská strana je neplnila celé roky!

Přisadit si na Twitteru nezapomněla ani ministryně obrany Černochová, podle které „na Putinově šachovnici není pouze Ukrajina, jsme tam i my.“ Hlavně paní Černochová, aby se nezvýšila „spotřeba rakví“ v případě zatáhnutí ČR do válečného konfliktu! Zbývá jen Alexandr Vondra, aby opětovně oživil svůj věčný sen ohledně zřízení vojenské základny NATO na našem území!

Eskalace válečného napětí se zásluhou NATO a jejich přisluhovačů neustále zvyšuje. Zatímco společnost si záludnost vyostřování mezinárodního napětí vlivem USA uvědomuje, neděje se tak v případě pravicové vlády premiéra Fialy. Ta si možnost narůstajících protivládních nálad ve společnosti, k jejichž eskalaci dochází v sousedním Slovensku, nepřipouští. Zatímco u nás si ministr Rakušan láme hlavu, co udělat s nenávistnými projevy, zatím jedinců, v případě vyskytujících se „šibenic“, v sousedním Slovensku občané mají možnost, nejen na billboardech lemující zdejší silnice, seznámit se s jmény poslanců, kteří zaprodali svoji vlast válečným zájmům a choutkám NATO v čele se Spojenými státy.

Miroslav Kavij

(Poznámka metéra: Chtěl bych vidět, co by nastalo, kdyby ty imperialistické země v NATO přijaly do svých řad další imperialistické země jako je třeba velice dobře vyzbrojená armáda Ruská federace. To by se mohla ruská armáda v poměru vojenských sil na Evropském kontinentu, v rámci obranného uskupení a obrany imperialismu, třeba vrátit na území Německa, Česka, Maďarska…

A co teprve, kdyby Rusko jako evropská země vstoupila do Evropské unie a přepočtem poslanců ovládla její řízení. Vždyť společensko ekonomický systém v Ruské federativní republice je stejný jako ve Francii či Německu?! To by bylo zase objímaní!)

A jedna, ne příliš vhodná, česká…

Moše volá z Tel Avivu domů na Ukrajinu: „Tak co je nového doma?“
„No, co by. Teď zrovna znovu válčíme s Rusy!“
„A jak to vypadá?“
„Zatím dobře. Ztratili jsme jen asi 20 tanků, 30 BVP, 5 letadel a asi 300 vojáků!“
„A co ztratili Rusové?“
„Tomu, Moše, neuvěříš, ti zatím ještě nedorazili!“