Oficiální dotaz

Dobrý den, podle mnou získaných informací jsou od tohoto týdne (15.2.) u vojenského útvaru Klatovy ubytovaní příslušníci USA armády, včetně jejich techniky. Příslušníci zdejšího českého útvaru mají údajně zákaz do poloviny měsíce března chodit do tělocvičny posádky a posilovny, vzhledem k tomu, že tělocvična má sloužit v tomto období jako ubytovací prostor pro příslušníky americké armády.

Tímto žádám o odpověď na otázku: Na základě jaké dohody, nebo plnění jakého úkolu se tak děje, neboť ubytování příslušníků amerického vojenského konvoje během jejich přesunu přes naše území je plánováno na okraji Jihlavy. Nebo že by již trvalý dáreček pro občany naší republiky, v tomto případě obyvatele Klatov.

S pozdravem Miroslav Kavij

A oficiální odpověď ministerstva války České republiky:

Dobrý den pane Kavaji, vojáci americké armády jsou příslušníci předsunutého týmu, který má za úkol koordinaci přesunu s klatovskou jednotkou. Ta po dobu přesunu zabezpečuje v případě potřeby odtahové a technické služby pro přesouvající se konvoje. Vojáci byli vysláni do České republiky na zahraniční služební cestu, nikoliv cvičení. Po ukončení přesunů amerických vojáků na Slovensko se opět vrátí na svou domovskou základnu.

S pozdravem Magda Dvořáková (e-podatelnaMO@army.cz)

(Poznámka metéra: Nejde mi do hlavy co má Fialková Afroameričanka s Lipánkem za problémy se služební cestou předsunutých slovanských vojáků do slovanského Donbasu?!)