Komunisté odmítají nebezpečnou smlouvu

KSČM odmítá tzv. obrannou smlouvu s USA. Bez informování veřejnosti je v současné době dokončována příprava tak zvané obranné smlouvy mezi Českou republikou a Spojenými státy. Tato hanebná dohoda má mimo jiné umožnit pobyt vojenských jednotek USA na českém území. Podepsat tuto vazalskou smlouvu by měla ministryně obrany Jana Černochová pravděpodobně při chystané návštěvě premiéra Petra Fialy ve Washingtonu. 

Česká vláda se navíc v rámci své podpory války také rozhodla prosadit uzákonění povinného výdaje na zbrojení ve výši 2 % hrubého domácího produktu (HDP). Protilidová vláda ODS, KDU-ČSL, TOP09, STAN a Pirátů tyto prostředky hodlá využít na další uplatňování své agresivní vojenské politiky.

Příkladem zbytečného vyhazování peněz na zbrojení je záměr pořídit americké bojové letouny F-35. I v tomto případě jde o podlézavost vůči USA, neboť v současné době provozované letouny Gripen jsou pro českou armádu naprosto dostačující. Pořízení 24 letounů F-35 spolu s dalšími s tím spojenými výdaji přitom přijde Českou republiku a její občany nejméně na 100 miliard korun. Nestydatost takového nákupu bije do očí v souvislosti se současnou krizí, která každým dnem stále více dopadá na většinu občanů naší země.

Komunisté jsou přesvědčeni, že chystané kroky pravicové vlády Petra Fialy jsou dalším útokem na zbytky suverenity České republiky a naprosto zemi podřizují zájmům Spojených států. Pro občany znamená tato politika nejen další zadlužování země, ale může vést i k ohrožení jejich životů. Komunistická strana zcela zásadně odmítá přítomnost cizích vojsk na území naší republiky.

Komunisté vyzývají občany České republiky, kteří s touto vládní politikou nesouhlasí, aby svůj názor dali veřejně najevo.

KSČM společně s dalšími mírovými a protiválečnými organizacemi iniciovala petici odmítající jakoukoli cizí vojenskou přítomnost na území naší země. K jejímu podpisu je zván každý, kdo si přeje mírovou a suverénní republiku.

Zároveň KSČM vyslovuje podporu nově vzniklé výzvě „Mír a spravedlnost“, prosazující mírové řešení probíhajícího konfliktu na Ukrajině.

(Poznámka metéra: Každá mírová iniciativa proti válkám je dobrá. Někdy ale všeho moc škodí. Podepsal jsem za posledních dvacet let možná stovku různých petic, …a výsledek? Nikde! Bez změny politického systému se míru a spravedlnosti nedočkáme. Petici si můžete stáhnout zde https://www.kscm.cz/ke-stazeni-a-sdileni/.)