Prezident tu není pro občany, kteří potřebují zastání

Komunistická strana není překvapena rozhodnutím prezidenta Pavla podepsat novelu zákona, kterou vládní koalice hanebně okradla důchodce o podstatnou část valorizace penzí.

Prezident Pavel nevyužil hned první významné příležitosti, aby jako hlava státu prokázal svou nezávislost.

Svým podpisem převzal díl odpovědnosti za stále se zhoršující životní podmínky milionů našich občanů, kteří po celý život poctivě pracovali a vytvořili hodnoty, z nichž žije i dnešní vládnoucí koalice.

Této odpovědnosti se nemůže zbavit žádnými výmluvami a schováváním se za ústavní soud. Neobstojí ani slova o ekonomických dopadech valorizace na státní rozpočet, neboť současná rekordní inflace je důsledkem neschopnosti koalice řídit náš stát.

Komunistická strana Čech a Moravy nepochybuje o tom, že jde o pouhý začátek a varuje občany před dalšími asociálními kroky vládnoucí pravice, které budou následovat.

Vedení KSČM, (Praha 16. 3. 2023)

Nevím, zda jsou výše uvedená slova přisuzována Pavlovi skutečně pravda, ale i tak z nich slušného člověka mrazí…
Ani slovo zatím neřekl, jak situaci na sporném území rusko-ukrajinské hranice politicky a diplomaticky řešit, ale válka je pro něj jediným východiskem. Tak jen doufám, že půjde v první linii.

(Poznámka metéra: Tak pro koho tady prezident vlastně je? Aby nezrezla prezidentská letka? Co tomu asi říkají ty stařenky z domovů důchodců, které oslnil svým šarmem a ty už se nemohly dočkat až mu dají svůj hlas a budou ho moci olizovat na známkách až budou prosit děti a vnoučata o pomoc se zaplacením nájmu a rohlíků?! Jen Goebbels s Hitlerem uměli takto perfektně lhát národu jako dnešní mocní u nás, když říkají že máme „svobodu“ a „demokracii“! Velký prd velebnosti! Ani jedno nemáme! Vždyť i on sám byl zvolen jen 40 procenty voličů! Ale jako loutka, která nakonec asi vyhlásí spolu s tetou z Bratislavy mobilizaci, se strýčkovi Samovi do krámu hodí.

V těch „protikovidových“ injekcích muselo fakt něco bejt?! To přece není možný, že by národ, který se hrozí války volil a podporoval lidi, kteří jsou právě války nositeli a celou dobu ji podporují. Za třicet let řízených provokací vůči ruským národům by se nemuseli stydět ani Josef McCarthy a Edgar Hoover. Nenávist šířená ze Spojených států jako největšího semeniště zla po vítězství Stalina nad světovým imperialismem, který zrodil fašismus, byla naplánovaná ještě dříve, než druhá světová válka vůbec skončila.

Ani rusofobie u nás nevznikla včera. Ta byla jedním ze základních kamenů listopadového převratu v roce 1989! A většina klíčníků o tom nevěděla a dodnes neví!

Komu vadil smíchovský tank symbolizující osvobození od největších zločinců všech dob? Komu vadily památníky rudoarmějců představující stovku národů bývalého Sovětského svazu a jejich hrdinství, když za nás parchanty nevděčný položili své životy? Komu vadil Koněv a cedulka na Staroměstské radnici… Komu vadilo, že nám národy Sovětského svazu pomáhaly ekonomicky i politicky ve chvílích nejtěžších? No samozřejmě právě té fašistické hydře, která je dnes prolezlá do všech struktur našeho státu, Evropy, světa… Jedna provokace z naší strany, toho vyspělého Západu,  za druhou… Ale to nevymyslí primátor nebo starosta, oni jsou jen loutky voděné z bankovních sejfů Klubu 300. Za svou bezcharakternost si nezasloužíme nic jiného než pohrdání.

A přijde doba, kdy budou naši potomci, ty dnešní mocipány nemilosrdně soudit! Pokud ovšem na modré planetě nezůstane už jen kámen na kameni a pár jednobuněčných láčkovců.)