Chce vůbec někdo v české kotlině znát pravdu?!

https://gloria.tv/post/ysEr3nQsSoam3WTVPKeBvNBMD

Běloruský, lidem demokraticky zvolený prezident Alexandr Lukašenko ve svém pátečním projevu k lidu a parlamentu (31. 3. 2023) jasně ukázal, že za všemi potížemi stojí Západ. Zároveň varoval před třetí světovou válkou. Upozornil za jakých podmínek by mohlo Rusko použít jaderné zbraně.

„Až budou vůdci Ruska cítit ohrožení ruského lidu a národů ruské federace, tak použijí jaderné zbraně,“ upozornil.

Na obzoru se díky nacismu Západu „rýsuje“ podle Lukašenka třetí světová válka, během které budou použity jaderné zbraně. Ty Rusko prý použije, až se bude cítit ohrožené. 

Rusko před nedávnem uzavřelo s Běloruskem smlouvu o rozmístění jaderných zbraní na území Běloruska. V dubnu má navíc v Bělorusku začít výcvik ruských posádek.

Ve svém projevu se prezident Lukašenko zaměřil i na podmínky pro „zachování suverenity a nezávislosti“ Běloruska. V rámci toho prohlásil, že Západní elity chtějí Bělorusko kontrolovat a ovlivňovat.

Ohradil se proti agresivitě Polska, které dle jeho slov chce „zatáhnout Bělorusko do války“. Upozornil na to že Varšava cvičí teroristy, kteří mají napadnout Bělorusko a destabilizovat situaci v zemi.

Prezident ​Lukašenko ve svém projevu obvinil z konfliktu na Ukrajině Kyjev a znovu připomněl, že ruský prezident Putin byl na vraždění východních Ukrajinců západními Ukrajinci (více jak 15 tisíc zavražděných civilistů Ukrajinců v Donbaské oblasti) „přinucen reagovat“.  Zároveň ve svém vystoupení znovu vyzval běloruský prezident k příměří na Ukrajině. Podle něj je teď „mimořádná šance na jednání“. Nakonec k tomu Alexandr Lukašenko vyzývá trvale od porušení Minských dohod ze strany Ukrajiny. Naposledy například v únoru letošního roku, kdy hovořil o nutnosti jednání bez předem stanovených podmínek.