Tak nám, paní Müllerová, začínají komedianti umírat hlady…

Tak herci nám začínají umírat hlady! OSVČ jsou taky bez jakékoliv pomoci! Léta jsem byl OSVČ a ani jeden den marodění, to ovšem neznamená, že jsem nebýval nemocný, ale jelikož za marodění jsem nic nedostával, ale účty jsem musel platit dál, nebylo jiného východiska.

Pokud tyto lidi zasáhne nařízení vlády, pak jsou na tom hůře než umělci na volné noze. Takže tito lidé by měli mít přednostní právo na kompenzace. To nemluvím o tom, že by měli Koronavirus. Smutné, umělci jsou mnohem lépe placeni, a pokud jsou na vlastní noze, pak jejich náklady jsou minimální, kdežto OSVČ přijde o nájem, dostane pokutu za neproplacení energií atd. Většina je jich někde v pronájmu a to by pro ně znamenalo úplný konec…

Celá jedna sociální skupina (rozuměj herci), zůstane prý zcela bez prostředků… To je neuvěřitelná drzost a arogance! To jsou ti herci, kteří nám obyčejnému plebsu, posílají videa, foto vzkazy a selfíčka ze všech možných světových destinací, z přehlídek, z festivalů, z dovolených, ti herci, kteří nám tu káží o jediné správné demokracii a řvou svou nenávist na Letné, ti herci, kteří vystupují jako blb Hrušínský, a když přijde krize, jsou první kdo všechny a všechno opustí a začnou se prát o kompenzace…? Hnus! Ani korunu, nic! Běžte roznášet letáky, komedianti. Hned je vidět, na čem vám záleží nejvíce – na sobě samých. Na jednu stranu to je samý večírek, VIP party, selfíčka z Malediv a najednou nejsou schopni vyžít, ubožátka. „Celebrity“ kopou kolem sebe, že nemají co žrát, chudáci… Hrušínský, Hřebejk a spol., však mají plnou hubu kritizování a míchání se do politiky…

Zavolejte si Minářovi z Milionu chvilek, ať vám něco pustí a vy jim na oplátku zase něco vyštěknete na pódiu… Páni herci mají problém? A jaký? Něco chtějí po vládě? Zvláštní. Spousta lidí přichází o zaměstnání i finanční zázemí. Platí si daně, aby mohli nějaký čas pobírat podporu v nezaměstnanosti, a hledají nové zaměstnání. Vláda tenhle stav neřeší. Máme přeci tržní hospodářství, volnost pohybu a možnost najít jiný zdroj obživy. Herci by měli být výjimkou? Proč? Hezky lopata, krumpáč, sbíječka, montovna, stanovená mzda a hurá do práce. Až si vyděláte, můžete mít zase svá divadla a herecké role. Kdo vám v tom brání? Mně také nikdo nedává žádné kompenzace za ztrátu zdroje obživy. Jo a měli by se připravit na dotaz, jaký byl jejich příjem a jaký mají majetek. Až nic nebudou mít, možná dosáhnou na nějakou tu sociální dávku. Tak jako každý jiný. Žádné kompenzace, žádné výhody. Do ztrát se v této situaci dostává každý. Pro mne je momentálně důležitá ekonomika a zajištění obživy. Nikoliv kultura v podání např. génia Hrušínského.

Ať zkusí zametat chodníky za minimální mzdu. Proč by komedianti nacpaný chytrými názory lepšolidí, měli mít nějaké výsady proti těm, co makají ve fabrikách a ještě musí řešit kam s dětmi.

Proč jsou nezávislí?! Protože nesnesou řízení, povinnosti, kritiku, jakýkoli „řád“! Vždyť je do nezávislosti a podnikání nikdo nenutil! Byla to jejich dobrovolná volba! Každé podnikání sebou nese riziko! A stát tu určitě není od toho, aby každé podnikání dotoval a kompenzoval!

I přes všechny ty příklady a případy rozkrádání dotací, ovlivňování výběrových řízení a dalších kriminálních činů našich politiků, podnikatelů a občanů, přece neodevzdáváme daně pro to, aby tyto peníze byly přerozdělovány nezávislým umělcům, neúspěšným podnikatelům a dalším, v době nouzového stavu v tomto státě! Všichni umělci a podnikatelé a politici, kteří v této „válečné“ chvíli požadují jakékoli kompenzace a dotace, jsou bezohledné, arogantní a sebestředné svině a měli by se jít zastřelit!

Drzost „pánů umělců“ zřejmě nemá hranic. Nejdřív nás všechny poučují, vysvětlují, jak jsme všichni hloupí, brojí proti vládě a teď od ní chtějí pomoc?!

Chtělo by se zařvat spolu s Krylem: „Nasrat, jóó nasrat!“

(Poznámka metéra: Svatá pravda! Jen autor ještě zapomněl připomenout, že horník za vyrubané uhlí, když ho umělec doma spálí, nebo elektrárna když z něj vyrobí elektřinu a pošle umělcům domu, žádné tantiémy na rozdíl od komediantů – nedostanou. Kde jste tajtrdlíci byli, když vyhazovali horníky a oceláře z práce. Zesměšňovali jste zemědělce, když k vám do „dívadla“ přijeli na představení… A dnes? Oni bez vašich arogantních, přisprostlých, morálně pokleslých produkcí být mohou, ale vy bez chleba či koláčů, nikoliv.

K čemu je vrážení stovek milionů korun do polorozpadlých středověkých knížecích sídel, když mladí nemají kde bydlet? V Praze dnes koupíte jeden metr čtverečný bytové plochy (třeba velikosti WC) za cenu rodinného domku v době budování socialismu.

Jeden z nejschopnějších filmových režisérů poválečné éry Jiří Sequens na mou otázku: „Proč jsou herci takoví křiváci?“, odpověděl slovy Jean-Baptiste Gaspard Deburaunejslavnějšího z Pierotů: „Herci hrají za svůj život tolik charakterních rolí, že už jim na ten jejich vlastní charakter nezbývá…!“

Jestliže jsme ve „válečném stavu“, tak se tak musíme chovat a vláda tak musí vládnout.

Připomeňme si jedno z Marxových nobelovských odhalení, které připomněl Bedřich Engels nad hrobem Marxe 17. března 1883 v Londýně, když mimo jiné řekl: „Jako Darwin objevil zákon vývoje organické přírody, tak objevil Marx vývojový zákon lidských dějin: prostou skutečnost, dosud skrytou pod ideologickými nánosy, že lidé musí jíst, pít, bydlet a šatit se, dříve než mohou provozovat politiku, vědu, umění, náboženství atd.; že tedy výroba bezprostředních hmotných životních prostředků, a tím každý daný stupeň hospodářského vývoje národa nebo epochy tvoří základnu, z níž se vyvinula státní zřízení, právní názory, umělecké a dokonce i náboženské představy lidí oné doby a z níž proto také musí být vysvětlovány, a nikoli naopak, jak se dělo dosud.“
Víte, pane Hrušínský?

Dnes máme armádu, která dělá všechno jen ne to co má: Sloužit lidu! Dostane letos přes 32 miliard korun, a na co? Na roušky? Ne! Na zajištění bezpečnosti lidí? Ne! Na rozvoz potravin a léků? Ne! Dostane je na „pandury“ a zastaralé americké vrtulníky, které ani nemohou v současné krizi použít! Dejme všem zaměstnancům ministerstva války do konce roku neplacené volno se sociálním příspěvkem ve výši 50 procent jejich mzdy. Ať jdou pěstovat mrkev a chovat králíky na balkoně.

Hlávka salátu za stovku je výsměchem českému zemědělství. Zdražení ovoce a zeleniny v době epidemie – z nasmlouvaných před rokem cen – o sto i více procent by zasloužilo stalinské řešení.

Snižme všem zaměstnancům státu do konce roku mzdy na 66 procent. Vytvořme okamžitě tabulky a kategorie odměňování, na všechny profese, které jsou v kompetenci státu. Převeďme všechny činžovní domy na dobu neurčitou pod správu státu a určeme moratorium na nájem. Soukromý sektor ať se postará sám o sebe anebo ať se přihlásí na úřadu práce. Zastavme okamžitě dotace do všech neziskových organizací. Pokud některé z nich stát nezbytně potřebuje, tak ať je „znárodní“! Pokud ne, tak ať si zacinkají klíči od svých vilek.

Šílená kupónová privatizace, ta perestrojka ke kapitalismu, se nyní projeví v celé své kráse! A udělejte si raději všichni dnes selfíčko, protože za pár měsíců se v zrcadle – pro hrůzostrašný výraz, kam to náš kapitalismus dotáhl – ani nepoznáte!

A co ti flanďáci? Okradli, okrádají a okrádat budou národ o miliardy, které jim nikdy nepatřily a ani patřit nemohly, protože církev nikdy společensky důležité hodnoty nevytvářela. Ve středověku alespoň přepisovali písmo svaté, dnes neumí ani ušít roušky pro své farníky a za ty prachy by mohly být pozlacené. Všichni lidi v Itálii, kteří zemřeli, měli zalézt do kostelů a Pán Bůh spolu s Františkem by je ochránili. Prd, prd, velebnosti…

A co dnes bezdomovci? Stará se o ně někdo?! Církev? Člověk v tísni? Hřib? Kde jsou dneska ti nejchytřejší piráti, pro které zkušenost a moudrost věků je jen cár papíru?!

Podpořme omezení, přerušení či úplné zastavení toku financí na věci nesouvisející se záchranou zdraví a ekonomiky země. Mimořádný stav vyžaduje mimořádná opatření včetně regulace cen! Osmdesát procent obyvatel nepřežije bez práce a odměny za ní ani tři měsíce.

Okamurovci a komunisti by měli opatření vlády podpořit a snahu ocenit. Jasně říct, že nedostatky z neznalosti by měla v podobné situaci každá vláda a podpořit vládě všechno, co dělají pro ochranu zdraví a bezpečnost našich občanů.
To, co dělá zkorumpovaná pravice, která chce na epidemii vytřískat kapitál, čemu slouží hloupí a nevzdělaní novináři, milionový chlívek a umělci, jen krizi prohlubuje. Slovy klasika Dietlova doktora Štrosmajera: „Kdyby hloupost nadnášela, tak by se tady pravice vznášela jako holubička!“)