Na převratu Běloruska se aktivně podílí také Česká republika

Vojenský analytik David Axe není zdaleka jediný kdo má „jasno“ ohledně budoucnosti Běloruska, když ve svém komentáři pro Forbes na stránkách zveřejnil: „Režim ruského prezidenta Vladimíra Putina už mnoho let hladově pokukuje po Bělorusku, bývalé sovětské republice s devíti miliony obyvatel, která leží mezi Ruskem, Polskem a Ukrajinou. A nyní má možná Putin záminku tuto zemi anektovat díky běloruskému autoritářskému prezidentovi.“
Nejsou to ale právě USA, které se od konce druhé světové války nikdy nezřekly fantasmagorie na „podmanění si“ území bývalého Sovětského svazu a dnešní Ruské federace, po celou dobu pod pláštíkem zlikvidování komunistické říše zla kují plány k zmocnění se přírodního bohatství nevyčíslitelné hodnoty?
Dnes získaly Spojené státy ke svým kolonizátorským cílům přisluhovače, loutky ve svých protektorátních státech, včetně České republiky. Ta již oficiálně pro běloruský převrat vyčlenila peníze daňových poplatníků a bývalý diplomat, dnes lobbista Kolář poskytuje premiérovi Babišovi knížecí rady! Chybí jen „firma Šimona Pánka“ Člověk v tísni, aby s přispěním svých chlebodárců „zapustila kořeny“ i zde!
Součástí scénáře v Bělorusku je i mediální válka. Jsou zadržení demonstranti oběti násilí běloruské policie, nebo zločinci a násilníci? Jsou květiny určené demonstrantům rozdávány příslušníky policie nebo demonstranty nosícími policejní uniformy? Je překvapením, že lídři demonstrací jsou pravidelnými účastníky schůzek na americké ambasádě?
Pro záchranu Běloruska byla Západem vybrána „carevna“ Svjatlana Cichanouská, která již mezinárodní společenství vyzvala, aby ji uznalo za vítěze. Scénář podobný událostem ve Venezuele, chybí jen, zatím, „tajemní“ odstřelovači“ z ukrajinského majdanu!
Zda Ruská federace bude mít i v budoucnu na území Běloruska své základny, ukáže další vývoj. Dnes je další osud Běloruska spojen s budoucím osudem Ruska. Způsob zasahování Západu, včetně jeho vazalů Česka a Polska do svrchovanosti suverénních států nejen Běloruska a Ruska je ve 21. století nepřijatelný. V podání USA se ale jedná o každodenní způsob jejich zahraniční politiky! Vědomi si, že tribunál v Haagu je připraven pro jiné zločince! Zda bude Bělorusku lépe s „ruskou diktaturou“, nežli s „americkou demokracií“ je výsostní záležitostí občanů Běloruska. V opačném případě může mít další průběh organizování „barevné revoluce“ v Bělorusku za následek, že nejen přičlenění Krymu k území Ruské federace musí být konečné.
Miroslav Kavij