USA barevný podzim zvládnou

Amerika zažívá v souvislosti s posledními prezidentskými volbami svátek demokracie.
Pohled zvenčí ale vypadá spíše jako její pohřeb. Průběh voleb v plné nahotě ukazuje na pokrytectví světového četníka, který neumí zabezpečit volby bez podvodů, ale přitom vykřikuje ve kterých nedemokratických a totalitních státech byly volby zfalšované. Podobný průběh voleb v jiných státech, by vyvolal vlnu kritiky, snahu o jejich zneplatnění a opakování, uvalení sankcí. Z poslední doby nejen Bělorusko ví své.
Amerika ukázala světu opět své prvenství, pokud jde o astronomickou, historicky nejvyšší finanční částku na prezidentskou volební kampaň. Mezi spokojenými tak budou především „váleční profitéři“, představitelé vojenskoprůmyslového komplexu parazitující na světovém válečném utrpení.
Amerika se po zvolení (staro)nového prezidenta nezmění. Jednoznačně zlý či hodný není Trump ani Biden. Každý z nich bude nadále prosazovat ideály pod pojmem „svoboda“ a „demokracie“, aby následně „potrestal“ každý národ a stát, který nechce dbát jeho diktátu. Nadále bude prosazovat hru na „lidská práva“, přestože Spojené státy likvidují vládce po celém světě, kdykoli je to v jejich strategickém zájmu.
Jak již avizoval ministr zahraničí Petříček, zásadně se nic nezmění ani pro náš stát, který s USA bude nadále zlepšovat dobré vztahy bez ohledu na vítěze. Proč také. Vždyť současné americké divadlo slibuje světu jen v pořadí dalšího usmívajícího se zabijáka v roli sekretáře hlubinného státu.
Miroslav Kavij

(Poznámka metéra: Už týden nás, malé „připosražené“ čecháčky, krmí všechny TV kanály v čele s kanálem Železným tou vysněnou demokracií kolem US voleb. V ulicích téměř všech 50 států USA včetně distriktu Washington se mlátí lidi hlava nehlava, bez rozdílu náboženství, barvy kůže, pohlaví i šikmosti očí. To je ta vláda lidu po „americku“. Bůh ochraňuj Ameriku!
Co to je za demokracii, když polovina voličů o kandidátu té druhé poloviny tvrdí, že ten jejich kandidát je lepší a ten druhý je lump a zloděj a ještě ke všemu se vzájemně osočují ze zfalšování voleb. Takže vždy polovina lumpů bojuje proti té druhé polovině lumpů! Tohle raději dětem a vnukům nevysvětlujte. To by nepobraly.
V historii prezidentských voleb ve Spojených státech se vždycky podvody dodatečně našly. A tak je mi hrozně líto Evropského parlamentu. A naše Kačenka v něm bude muset hned navrhnout politické, vojenské, ekonomické a především obchodní sankce Evropy vůči Spojeným státům. A také by dobře mohly vypadat ty osobní embarga na významné osobnosti, třeba na Billa Gatese, Elona Muska, slovanské současné i minulé manželky Trumpovy, atpod.
Když dostal Putin 80 procent hlasů, nikoliv přes volitele, ale v přímé volbě, tak to byl podvod a musely přijít sankce. Když se to samé stalo v Bělorusku, tak Lukašenka div neoběsili. Když v předcházejících prezidentských US volbách dostala Hillary téměř o půl milionu hlasů více než Trumpeta, ale prezidentkou se stejně nestala, tak jsem konečně pochopil, proč ti „zástupci lidu v českém parlamentu“ (krásný protimluv) zrušili maturity z matematiky jako nepotřebné. Vždyť v Americe už jsou dál, tam může vyhrát kandidát volby se 47 procenty hlasů. V té „nejvyspělejší zemi světa“ jak o sobě Američané rádi prohlašují je jednou dva plus dva pět a někdy jen tři a půl.
Anebo je za tím ještě něco? Jsou snad ty vojenské polní nemocnice u nás tak aktivně a rychle budované se sedmi vojenskými americkými „zdravotníky“ bez kterých by se naše zdravotnictví zhroutilo, a budované i v jiných členských zemích NATO a nakonec i v Nevadské poušti… chystané už pro něco jiného?!
No jak říkal svého času Andrej Gromyko „Poživjom uvídim!“)