Duševní choroba Evropské unie trvá

Evropská unie je nadále zmítaná duševní nemocí s názvem „Pomatená rusofobie“. Svět odolává stále větším hrozbám současné biologické války. Pandemie Coronaviru si vybírá stále větší daň v podobě přibývajících lidských úmrtí a nakažených. Evropská unie i za této situace přesto pokračuje v mediální masáži občanů o tom, která vakcína je ideologicky bezpečná či nikoliv. Na rozdíl od sousedního Maďarska a v případě Sputniku i Slovenské republiky, drží Česká republika jako vždy s Evropskou unií basu.

Ministr zdravotnictví Blatný, jehož rezignace visí ve vzduchu, oznamuje, že svého korýtka se nevzdá. V nedohlednu je „glejt“ rádoby nezávislého Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).
Vláda si pro úspěšné zvládnutí Covidové pandemie dala za cíl proočkovat minimálně 70 procent obyvatel. V situaci, kdy farmaceutické firmy našich západních spojenců trvale hlásí snížení dodávek očkovacích vakcín, tak zůstává situace pro naši zemi nadále nepříznivá. V současné době vydává Česká republika na boj s Covidem každý den z kapes daňových poplatníků 1,5 miliardy korun. Strážkyně státní kasy, optimistka Alena Schillerová oznamuje, že prohloubená schválená díra státního rozpočtu vydrží nejdéle do konce června. Ministr Havlíček dne 11. března v pořadu „Máte slovo“ sděluje, že úplný několikatýdenní lockdown by naše finance zruinoval úplně. Za této situace další vidle do hospodaření státu hází Piráti, podle kterých jsou vládní kompenzace pro podnikatele nedostatečné a volají po mimořádné schůzi poslanecké sněmovny.
Opětovně je na místě otázka, zda Evropské unii jde skutečně v prvé řadě o zdraví občanů. Přikláním se k názoru mnohých, že nikoliv. Postupující duševní nemoc Evropské unie nesoucí název „Pomatená rusofobie“ slouží i v době pandemie k další „izolaci“ Ruské federace a k prosazování ekonomického profitu nadnárodních společností, namísto upřednostňování potřeb zdraví vlastních občanů jednotlivých států.
Do tohoto rámce zapadá i názor prezidenta české asociace pojišťoven Martina Diviše, podle kterého jakmile skončí dotování ze strany státu, zažije česká ekonomika zajímavé období. „Dojde k jedné z největších majetkových změn za posledních třicet let.“
Ideologie v otázce záchrany lidských životů je nejen nebezpečná, ale přímo smrtící. Bohužel pro náš Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) zní rozkaz Bruselu jasně – upřednostnění vakcín AstraZeneca a Pfizer!
Ztráta suverenity našeho státu v otázce rozhodování zdraví vlastních občanů je tak dalším důvodem pro opuštění Evropské unie, tedy antihumánního společenství, ve kterém ekonomická prosperita nadnárodních společností vítězí na plné čáře nad životy jejich vlastních občanů.
Miroslav Kavij