Český sen

Mistrovské dílo Josefa Kainara a národní umělkyně naší Jiřiny Švorcové.

(Poznámka metéra: Měl jsem tu obrovskou čest, že v době, kdy jsem po převratu s Jiřinkou Švorcovou jezdil jako šofér na besedy po republice a zakládal Výbor národní kultury, připravoval jsem v poslanecké sněmovně v roce 2008 setkání ke kulatému smutnému výročí mnichovské zrady a vydal unikátní publikaci „Mnichov sedmdesát let poté„, tak že jsem ji přemluvil, aby tuto báseň v aktovém sále parlamentu přednesla.
Přednesla ji samozřejmě zpaměti a její mistrovský výkon zmrazil všechny přítomné.
Při poslechu odhalíte, proč nemůže být tato báseň v učebnicích našich dětí a vnuků… Odhalíte proč ji učitelé ani neumí žákům a studentům vysvětlit. Ankety na ulicích s otázkami z historie a společenských věd kladené mladým lidem připomínají spíše eintopf z automatu Šárka v Dejvicích. Taky se netrefíte, co tam vlastně je.
Podle Zemanova posměšného článku z roku 1988 jsme byli ve školství za Nepálem. Podle toho jsme dnes na úrovni šišky z borovice. „Vysokoškoláci“ chtějí zakázat seniorům volit. Přitom oni sami dosáhli vzdělání za docházku a peněžní příplatek za koupi zkoušek.
Inteligence zákonodárců dosáhla vrcholu, když zrušili maturitu z matematiky. K čemu umět počítat a logicky myslet. Vždyť vláda ani neumí spočítat kolik potřebuje národ vakcín a že z východu jich bude za stejnou cenu třikrát tolik než ze západu… a jedeme dál!
Na Český sen můžeme být hrdí, ale nemusí o tom nikdo vědět. Teď přeci žijeme ten Americký sen. Pane Bože, co to plácám?! Vždyť to si snad u nás už myslí jen pár „momentálně“ zaostalých, několika stovkami občanů zvolených, senátorů. Ale což…, když mohl být kůň Incitatus senátorem v Římě za Caliguly a Fischer vyslancem ve Spojených státech, tak věřím, že je u nás už možné skutečně všechno.
Jen by mě zajímalo odkud v Palestinsko-Izraelském konfliktu berou obě válčící a vraždící strany zbraně? Asi z Vrbětic… Určitě v tom mají zase prsty Čuk a Gek. Všechno dobré, přátelé!)