Zimní olympiáda v Číně

Zatímco Česká televize vehementně dbá na to, abychom v přenosech z pekingské zimní olympiády nezahlédli nic z bouřlivě rostoucí moderní čínské metropole, zarputile a stupidně dbá o to, abychom nezapomněli, že jedné české biatlonistce se nepodařilo spláchnout na toaletě! Velmi dlouho nás na tuto událost upozorňoval i titulek zpráv například na Seznamu.cz, nebo na Novinkách: V Číně nefungují záchody! Co k tomu dodat? Snad jen to, co nýmandi v ČT bohatě nuceně placeni veřejností nepochopí, že v mnoha směrech jsou Číňané 200 roků před námi!

Ale o tom na ČT ne a ne a pšt!

Tak se podívejte, kdeže ta zimní olympiáda roku 2022 má své zázemí.

P.S. Mnozí takzvaní komentátoři ČT, z nichž zaujatost čpí už při vyslovení prvního písmene(!), neustále také omílají, že v Číně je zima. A říkají to tónem, jako kdyby za to mohli čínští organizátoři. Chápu, že silné mrazy a mrazivý vítr nejsou pro venkovní sporty zrovna příjemné. Ale jde o zimní olympiádu(!), organizovanou pro zimní sporty, k nimž jaksi z principu patří vítr i mráz. Je zajímavé, když takové podmínky panují například v zemích Skandinávie, a není to výjimkou, tak v klidu mrznou… No, ale, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Ale možná se komentátoři ČT postarají o to, aby se v budoucnu pořádala zimní olympiáda například v červenci, aby jim nebyla taková zima.

(Poznámka metéra: Na prezentaci zimní olympiády našimi masmédii jsem nenašel smítko dobra. první slova v článku, nadpisy, první slova moderátorů a hned jsem věděl že jsme v „hnusný Číně“, kde vládne násilí na prostých lidech, kde funkcionáři komunistické strany znásilňují sportovkyně (možná i sportovce), kde se nic nedaří, že nejhorší je Jágr když chtěl poradit Číňanům s hokejem atd. V každém vstupu moderátoři i televizních zpráv nezapomněli připomenout, že politické špičky světa olympiádu bojkotují, ale už zapomněli dodat, že je nikdo ani nezval. Olympiáda je mírové sportovní klání pro lidi kteří mají rádi sport a ne válčení, nenávist, hloupost a goebbelsovskou propagandu.

To, že se našim sportovcům nedaří je mimo jiné i odrazem vztahu společnosti ke sportu a mladé generaci. Ta tam jsou doby, kdy jsme jako děti mohly sportovat každý den všude a zadarmo. A mladí dnes?! Mají jiné zájmy – bez vzdělání a práce mít hodně peněz a hrát si na něco lepšího, pohrdat slušností, kulturností, spravedlností, úctou.)