Čučkaři a Vrbětičtí lháři mají smůlu

„Exploze ve Vrběticích v roce 2014 byly zinscenovány za účelem zametení stop po chybějícím inventáři ve skladech, kdy tisíce kusů zbraní a munice byly ze skladů vyvezeny na Ukrajinu, ale odtamtud zbraně a munice pokračovaly do Sýrie do rukou tehdejší Free Syrian Army – pozdějšího Islámského státu bojujícího proti Bašáru Asadovi, a to v ostrém rozporu s mezinárodním zbrojním embargem na dodávky zbraní do Sýrie!

Zbraně z Vrbětic se dosud nachází v Sýrii, a právě ruská GRU vede podle ruské televize jmenné svodky na české občany a členy českých tajných služeb, kteří za touto operací dodávek zbraní od roku 2012 stály. Zbraně v Sýrii zabíjely ruské vojáky a ruské občany.

Když se ze skladu ztratí zbraně, nebo když je ve skladu rozkrádačka, nebo když velitel skladu začne se zásobami “podnikat” a přeroste mu to přes hlavu, a na skladu vznikne obrovské inventární manko a nejde dohledat tisíce kusů zbraní, munice, granátů, raket, raketometů, RPG sestav a další výzbroje, tak se to obvykle řeší dvěma způsoby.

Buď si velitel skladu prožene kulku hlavou a v dopise na rozloučenou vše přizná, anebo nechá celý sklad vyletět do povětří. V rozmašírovaném a výbuchem rozmetaném skladu, už nikdy a nikdo inventuru provést nedokáže, takže se všechno účetně odepíše.

A přesně toto se v roce 2014 stalo ve Vrběticích podle zdrojů ruské GRU, která vyšetřovala v letech 2015 až 2017, kdo dodává už od roku 2012 povstalcům v Sýrii zbraně české provenience v dokonale zakonzervovaném stavu, což je něco, co je na Blízkém Východě k neuvěření. 

V Sýrii se na černém trhu obchoduje se zbraněmi z Turecka, Iráku, ze zemí bývalého Sovětského svazu, a všechny bývají ve špatném technickém stavu. České samopaly SA-58 však dostávali povstalci FSA minimálně už od roku 2012 v dokonalém, zakonzervovaném stavu od dodavatelů z Ukrajiny, která ale byla jen překladištěm.

Ty zbraně pocházely z České republiky…

Podle ruské televize se GRU podařilo i podle sériových čísel na některých zbraních vystopovat některé české útvary AČR a s dokonce registračními štítky bývalé ČSLA.

Tohle všechno se dostalo do Sýrie z ČR přes Ukrajinu! A výbuch skladu ve Vrběticích je bezvadnou odpovědí, odkud ty zbraně asi tak pocházely.“(Koluje po internetu – a toto věděli celou dobu i naše vlády, prezident s ovčákem i BISka?!)