Pomozme Kubě!

Naléhavá žádost o dary, protože hurikán „Ian“ hrozivě zdevastoval velkou část jejího území. Ničivé následky hurikánu „Ian“, který zasáhl západní provincie Kuby a hlavní město Havanu při rychlostech větru až 200 kilometrů v hodině, jsou těžkou ranou pro postižené Kubánce a instituce.
I přes preventivní ochranná opatření (jakou byla například evakuace 50 tisíc lidí) byly způsobeny obrovské škody. Místní infrastruktura byla poškozena, zemědělské oblasti a domy zničeny, došlo k celostátnímu výpadku v dodávkách elektřiny. Kubánci velmi trpí!
Propracovaná ochranná opatření a náprava zkázy způsobená hurikánem „Ian“ jsou spojeny s vysokými náklady, které Kuba sama není schopna unést.
Kuba proto naléhavě potřebuje finanční prostředky na opravy a rekonstrukce škol, nemocnic, zdravotnických středisek, obytných budov, silnic, mostů atd.

Celá Kuba má dnes problémy s elektrickou energií, dopravou, ubytováním i dostatkem stravy…

Musí se pořídit stavební materiál, stavební stroje a zařízení, nářadí atd., což je obtížnější a dražší kvůli zločinné více jak šedesát let trvající blokádě Spojených států proti Kubě!
Za zničené zemědělské produkty je nutné obstarat náhradu.

Následky nejničivějšího tornáda se budou napravovat roky. Pomozme!

Vzhledem k závažnosti škod způsobených hurikánem na Kubě a jeho následků naléhavě žádáme o zaslání štědrých peněžních darů na pomoc Kubě. Dary zasílejte přímo na adresu:

BANCO FINANCIERO INTERNACIONAL, S.A.
Město: LA HABANA, Země: CUBA
Ulice: 9009 5TA AVENIDA ESQUINA 92, MIRAMAR, PLAYA
Účet: 0300000005336242 BIC: BFICCUHHXXX
Předmět: Emergency Donation