České soudnictví slouží nacismu?

Spravedlnost podle Římského práva má být slepá vůči sporným stranám, nikomu nestranit z jakéhokoliv důvodu a zkrátka „jen a jen“ spravedlivě rozhodnout. To učí studenty práv ve druhém semestru.
V kapitalismu to ale neplatí. O spravedlnosti soudců rozhodují vrátní ve Strakově akademii podle toho, koho tam pouští.
U mého otce byly na stáži po absolvování práv desítky mladých právníků. Jednou ze zásad, kterou si každý z nich odnesl na celý život bylo tátovo poučení:
Prokurátor, žalobce – musí reagovat na každou špatnost jako kdyby šlo o život a žádat pro obžalovaného (kvůli nápravě a odstrašení dalších) nejvyšší trest. Obhájce – musí zase udělat všechno možné i nemožné pro jeho osvobození.
A soudce? Soudce – může vynést verdikt až tehdy, když je absolutně přesvědčený o vině či nevině, ale přesvědčený ne na 99 procent, ale na 110 procent!“
Výše, přiměřenost a oprávněnost trestu či osvobození obžalovaného je dnes přímo úměrná inteligenci či naopak hlouposti a ješitnosti soudce. Psychotesty ani IQ testy se soudcům nedělají. Dokonce se nedělají ani jednoduché zdravotní prohlídky, zda je vůbec způsobilý k výkonu služby té paní spravedlnosti! Řidič „TIRáku“, dispečer letového provozu, pilot, horník a mnozí další musí splňovat mnohem přísnější i zdravotní podmínky k výkonu práce než soudce.
Pokud by mělo jít jen o naplňování merita zákonů, tak do soudních sálů namontujme roboty. Ti chybu neudělají.
Má-li ale být spravedlnost o právu a právo skutečně o spravedlnosti, pak musí být samotní soudci spravedliví, přirozeně inteligentní, všeobecné hodně vzdělaní a především lidé dobří s citem pro spravedlnost.
Dnes to někdy vypadá, jako by všichni ti popřevratoví právníci studovali z donucení anebo snad jsou všichni „rychlokvašky“ z Plzně…?
Omlouvám se všem poctivým spravedlnost respektujícím právníkům, ale položte si sami (nejlépe v noci, když nemůžete spát a je ticho a slyšíte jak vám kornatějí tepny) otázky – „Jsem slepý?! Jsem hluchý?! Jsem hloupý?!“ Když si odpovíte „NE!“, tak jak můžete žít a vidět přitom kolem sebe tolik nespravedlnosti, zloby, úmyslných lží… a nic nedělat?! A dokonce se tím ještě chlubit?!
Proces s doktorem Josefem Skálou je toho jen zářným příkladem a jasným důkazem i když objektivní pravdu zná více jak sedmdesát let celý inteligentní civilizovaný svět.

(Na dokreslení jeden krátký aktuální příspěvek níže. Bohužel jsem jej nestačil namluvit v ukrajinštině, takže je v  jazyce ruském.)

https://vesti-tver.ru/tv/russia24/spetsialnyy-reportazh/prigovor-dlya-lzhi-vesti-tver-/

2. června 2023